Premena bytu na útulný dievčenský priestor

Štrnásťročná Žaneta má za sebou liečbu chemoterapiou, ale osud k nej nebol prívetivý ani v ďalších oblastiach života. Žije v mestskom byte so svojou sestrou Eliškou, pretože mamička nebola schopná sa o ne postarať kvôli svojej závislosti.

Sestry budú vďačné za akúkoľvek pomoc dizajnérov s bývaním. Premena vznikla v rámci českej relácie Jak se staví sen, ktorá sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkách.

Samostatné dievčenské bývanie

Dvadsaťosemročná Eliška sa už štyri roky sama stará o sestru Žanetu. Starala sa o ňu hlavne v priebehu liečby leukémie. Žaneta je teraz v udržiavacej liečbe a vyzerá to, že bude v poriadku.

Eliška dokonca zmenila kvôli sestre a covidovej situácii prácu z kaderníčky na telefonistku, ale už by si priala vrátiť sa späť do kaderníctva.

Žanetka má síce od nadácie Pink Bubble zariadenú novú izbičku, ale ich kuchyňa, chodba a rovnako aj kúpeľňa potrebujú premenu ako soľ.

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Izba pre Elišku

Hlavným nedostatkom v pôvodnej Eliškinej izbe bola stará podlaha a v podstate žiadne úložné priestory. Dizajnéri preto zvolili priestrannú skriňu aj komodu v moderne minimalistickom štýle. Minimalistický ráz nábytku oživili industriálne ladenými stropnými svietidlami aj stojacou lampou.

Závesy, textilné doplnky a opakujúci sa dekor dreva celý priestor príjemne zútulnili.

Izba „pred“ a „po“:

Dievčenský industriál

V kúpeľni, chodbe aj kuchyni sa na stenách objavuje betónová stierka, biele doplnky a výrazne červené akcenty, vďaka čomu priestor pôsobí ľahko industriálne, ale zároveň útulne.

Kúpeľňa „pred“ a „po“:

Chodba „pred“ a „po“: