Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Rady, ako si vytvoriť bohémsku obývačku

Energické farby, orientálne vzory a suveníry pripomínajúce cesty do exotických krajín – to všetko charakterizuje eklektický interiér, v ktorom nechýbajú ani boho prvky. A hoci je to štýl pestrý, výrazný a pomerne ozdobný, môžete si ho dopriať takmer kdekoľvek. Stačí zvoliť správne kúsky, materiály a dekorácie.

Inšpirujte sa preto našimi tipmi, ako vytvoriť útulnú obývaciu izbu pre voľnomyšlienkárov a bohémov.

1

Zamerajte sa na svetlé prírodné materiály

Žiaduci vzdušný dojem docielite najmä svetlými prírodnými materiálmi. Borovicové drevo pohovky bude vyzerať dobre ako s taburetom z juty, doplnkami z morskej trávy, tak aj s koženým kreslom alebo kožušinou v prírodných odtieňoch.

2

Stavte na rozkladaciu pohovku

Flexibilita sa (nielen) v malých priestoroch cení. Ak pozývate často hostí, hodí sa mať v zálohe nejaké miesto na prespanie. Praktickým riešením je napríklad sedačka Grab od Karup Design, ktorú možno jednoducho rozložiť na lôžko pre dvoch – stačí uvoľniť podrúčky, preklopiť operadlo... a tadá! Návšteva môže nocovať.

3

Hrajte sa s orientálnymi vzormi

Čo by to bolo za bohémsky interiér bez kúskov inšpirovaných exotickými krajinami. A je jedno, či sa prikloníte k mandalám, florálnym a zvieracím motívom, alebo grafickým vzorom. Doprajte si ich nielen na koberci, ale aj vankúšoch a plédoch.

4

Zahaľte interiér do hrejivých farieb

Paletu utvorte z farieb typických pre oblasť východného Stredomoria. Poskladajte ju z terakotovej, oranžovej, žltej. Tie do interiéru vnesú pocit hrejivosti. Harmonický dojem dosiahnete, ak ich doplníte niekoľkými kúskami v chladivomodrom odtieni. Vyrovnáte tak povzbudivý účinok teplých odtieňov, navyše tieto studené akcenty interiér aj osviežia.

5

Nezabudnite na doplnky

Konečnú atmosféru miestnosti pomôžu doladiť obrazy, sošky a orientálne lampáše či lampy. Na chladný kov ale zabudnite, radšej dajte prednosť hrubo opracovanému drevu, zlatým a medeným detailom, ktoré po zotmení vyniknúť pod mäkkým svetlom plápolajúcich sviečok. Využite tiež silu lesklých plôch a zrkadiel, ktoré tiež napomôžu optickému zväčšeniu a prejasneniu miestnosti. A nakoniec pridajte aj niekoľko nevšedných kvetináčov so zaujímavými rastlinami.

Viac rád a tipov nájdete tu