Rozhovor s dizajnérkou: Alexandra Dýcková

Interiéry navrhnuté Alexandrou, jednou z dizajnérok našej služby Bonami návrh interiéru, sa nedržia konvencií a rozhodne im nechýba originalita ani vtip. Zistite, aké najnovšie trendy, značky a produkty ju aktuálne bavia.

Zoznámte sa:Alexandra Dýcková
Interiérová dizajnérka

Hneď po štúdiách na grafickej škole Alexandra založila vlastnú značku zameranú na ručnú potlač textilu technikou sieťotlač, pre ktorú navrhovala a vyrábala textílie do interiéru a interiérové doplnky.

Návrhom interiérov a stylingu sa plne venuje od roku 2005. Jej prácu môžete nájsť na stránkach časopisov Marianne Bývanie, Elle Decoration. Spolupracuje aj s českými výrobcami farieb Primalex a Balakryl na nových farebných trendoch a kolekciách.

Na navrhovaní interiérov ju najviac baví kombinovanie rôznych štýlov, má rada komfortné a zároveň funkčné interiéry. Najradšej pracuje s prírodnými materiálmi, textilom a hrou svetla a farieb.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

Síce ma baví sledovať trendy v interiéroch, ale musím povedať, že sa nimi úplne neriadim. Spolieham sa na dizajnovú klasiku, kvalitu, nadčasové tvary a základnú farebnosť. Vždy ma bavil mix jednotlivých štýlov namiešaný na mieru každému klientovi. Snáď preto najviac inklinujem k eklektickému štýlu.

Z najnovších trendov ma zaujali organické tvary pohoviek a moderný minimalizmus v štýle Japandi, teda mix japonského minimalizmu a škandinávskej moderny.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

Môže si ho dovoliť snáď každý, kto má záujem vylepšiť svoj interiér bez rizika a s veľkou časovou úsporou.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Pre jej ľahkú dostupnosť, spoľahlivosť, online prostredie, ktoré šetrí čas a širokú ponuku produktov na stránkach.

Prečo využiť služby interiérového dizajnéra? Ako vám takáto spolupráca uľahčí ladenie vášho interiéru?

Vďaka svojim skúsenostiam vám pomôže vyhnúť sa chybným nákupom, ktoré by vás stáli zbytočné peniaze. Ušetrí váš čas a peniaze, zlepší kvalitu vášho života a zvýši cenu vašej nehnuteľnosti. Prináša nový pohľad na váš priestor a nečakané nápady.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a na čo si dať pozor?

Chybu ľudia robia často v tom, že si pred zadaním návrhu interiéru zaobstarajú veľmi výrazný a drahý prvok v interiéri, ako je napríklad pohovka alebo kuchynská linka, na ktorý je potom veľmi ťažké v novom interiéri nadviazať.

Aké značky sú na Bonami vaše najobľúbenejšie a prečo by ste ich zákazníkom odporučili?

U týchto značiek vždy viem, že sa môžem spoľahnúť na dobrý dizajn, cenovú dostupnosť aj širokú ponuku.

Aké sú vaše najobľúbenejšie produkty na Bonami, ktoré rada používate vo svojich návrhoch a prečo?

Tieto produkty sú nadčasové, elegantné, kvalitne vyrobené a sú za dobrú cenu.

Výber doplnkov a nábytku podľa dizajnérky: