Rozhovor s dizajnérkou: Soňa Marková

Aké sú jej obľúbené trendy a aké interiérové prvky pri navrhovaní rada používa? Zistite, ako to vidí Soňa, jedna z dizajnérok našej služby Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:Soňa Marková

Celoživotné nadšenie pre dizajn a bývanie odviedlo Soňu od rozbehnutej kariéry v bankovníctve na štúdium interiérového dizajnu. V roku 2016 ukončila štúdium na pražskej Designškole s diplomom Interiérový dizajnér a odvtedy sa venuje navrhovaniu interiérov pod značkou S4U Interier Design.

Pri navrhovaní uplatňuje osobný prístup a každú miestnosť tvorí s ohľadom na potreby a priania majiteľa. Nepodlieha trendom, ale rada používa rôzne prvky, ktoré interiér štýlovo dotvárajú. Vo farbách sa drží zásady „menej je viac“ a snaží sa, aby jej interiéry pôsobili útulne a vkusne.

Verím, že krása je v detailoch a v kvalite spracovania.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

Nemám vyložene jeden najobľúbenejší štýl, ale mám obľúbené niektoré prvky z rôznych štýlov. Bavia ma čierne kovové dekorácie v industriálnom štýle, zlaté výrazné glamour prvky alebo jednoduché sklenené svietidlá v škandinávskom štýle. Rada používam v interiéri drevo, ktoré má podľa mňa využitie v akomkoľvek štýle.

Farebne som skôr minimalista, staviam väčšinou na neutrálne odtiene bielej, béžovej, sivej a čiernej, ktoré kombinujem práve s dekórom dreva. Na tomto farebnom základe potom nádherne vyniknú kontrastné farby a výrazné materiály na doplnkoch a dekoráciách.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

Služba Bonami návrhu je úplne unikátna v tom, že ponúka za málo peňazí veľa muziky. Zákazník dostane do dvoch týždňov návrh zariadenia od skúseného dizajnéra, vrátane vizualizácie a prehľadu výrobkov, ktoré môže v ďalšom kroku okamžite objednať.

Ďalšou výhodou je rozhodne rýchlosť, kvalita spracovania návrhu, a taktiež skvelý klientsky servis od prvotného kontaktu po dodanie výrobkov.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Okrem už spomínaných výhod by ma lákalo vidieť svoj byt očami niekoho iného. Navyše je to veľká úspora času stráveného hľadaním tých najlepších zariaďovacích predmetov, ktoré k sebe navyše ešte musia ladiť.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a čoho sa teda vyvarovať?

Pri svojej práci vidím mnoho interiérov a väčšinou je najväčším kameňom úrazu nevhodne zvolená farebnosť a nedostatočné osvetlenie. Veľká časť interiérov je príliš tmavá, a to kvôli tmavému nábytku, výraznej maľbe v sýtych farbách, kvôli zle zvolenému a rozmiestnenému osvetleniu.

Ďalšou veľkou kapitolou je zatienenie okien. U nás stále na oknách prevládajú klasické vnútorné žalúzie, ktoré nie sú nijako krásne po inštalácii a už vôbec nie po niekoľkých rokoch používania. Okrem výmeny žalúzií za rôzne textilné alternatívy odporúčam tiež doplniť okná záclonami alebo závesmi, ktoré siahajú až na zem a krásne okno zarámujú.

Aké značky v oblasti home dekoru a nábytku sú na Bonami vaše najobľúbenejšie a prečo by ste ich zákazníkom odporučili?

Cosmopolitan Design je mojou prvou voľbou, keď hľadám pohodlné a krásne sedacie prvky.

U Dutchbone vždy nájdem niečo zaujímavé v industriálnom štýle.

Kare Design je rokmi preverená značka, ktorá ma nikdy nesklame, keď hľadám niečo nevšedné až bláznivé.

Značku Leitmotiv využívam hlavne pre kvalitné svietidlá, ktoré majú v mnohých štýloch a farbách.

Česká značka Butter Kings ponúka nepreberné množstvo farebných a veselých vankúšikov do detských izieb.

Inšpirujte sa výberom produktov, ktoré za to podľa Soni naozaj stoja:

Jemná až nežná lampa, ktorá rozžiari každý tmavý kút

Skvelý variabilný kúsok, ktorý sa hodí kamkoľvek

Príjemný doplnok s nevtieravým vzorom v rôznych veľkostiach a farbách

Jednoduchý a nadčasový stolík so zlatými nôžkami ako bonus