Rozhovor s dizajnérkou: Tereza Stubley

Aké materiály s obľubou používa pri zariaďovaní interiéru a v čom podľa nej spočíva najväčšia výhoda spolupráce s profesionálnym interiérovým dizajnérom? Nahliadnite s nami do myšlienok jednej z dizajnérok našej služby Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:


Tereza Stubley

Tereza je absolventkou diplomového štúdia na DesignŠkole. Desať rokov pracovala ako letuška a mala možnosť nahliadnuť do interiérov po celom svete. V roku 2014 opustila oblaky a vrhla sa na štúdium interiérov.

V každej miestnosti vidí výzvu aj potenciál a súčasne ju baví sledovať proces, kedy zo 4 stien vznikajú domovy. Jej štýl je nadčasový, plný prírodných farieb a materiálov. Snaží sa o estetické a komplexné riešenie s citlivým zakomponovaním prianí klientov. Jej cieľom je, aby sa klienti aj po rokoch tešili domov.

Sama som, čo sa týka farieb, skôr minimalista.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

Páči sa mi, že v poslednom čase vládne v interiéroch farebná triezvosť. Sama som, čo sa farieb týka, skôr minimalista. Preferujem základ interiéru v neutrálnych farbách a akcenty používam skôr na dekoráciách. Za trend, ktorý s radosťou nasledujem, považujem aj použitie prírodných materiálov v interiéri napr. ratanové či prútené svietidlá, ľanové závesy, jutové koberce. Dodajú monochromatickému interiéru potrebnú textúru a dynamiku. Pohovka a betónový odkladací stolík, plastová stolička na jutovom koberci.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

Oproti klasickému návrhu interiéru je najväčšou výhodou tejto služby rýchlosť. Už za 14 dní dostanete manuál, ako docieliť vyváženú kombináciu zariaďovacích predmetov. Vďaka Bonami poukážke je to navyše finančne nezaťažujúce.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Je to skvelá príležitosť, ako sa zoznámiť s prácou interiérového dizajnéra, ktorého by ste sa napr. báli osloviť zo strachu o finančnú náročnosť či zdĺhavý proces. Vhodné je to napríklad pre tých, ktorí nechcú riešiť interiér komplexne spolu so stolársky na mieru vyrábanými prvkami, ale chcú vytvoriť kombináciu zariaďovacích prvkov tak, aby spolu fungovali. Záverečná konzultácia je príležitosť položiť dizajnérovi otázky ohľadom interiéru, s ktorými si neviete dať rady. Získate zaiste veľmi cenné informácie.

Prečo využiť služby interiérového dizajnéra? Ako vám takáto spolupráca uľahčí vyladenie vášho interiéru?

Dizajnér za vás postráži všetky súvislosti. Zaručí, že koncept, ktorý si na začiatku procesu odsúhlasíte, zostane zachovaný. Výsledkom bude farebne a štýlovo vyvážený interiér, ale nezabúda ani na praktickú stránku a ergonómiu priestoru. Veľkým benefitom je úspora času a v konečnom dôsledku aj peňazí. Interiérový dizajnér vám vysvetlí, kde sa oplatí investovať. Pozná trh a pracuje s preverenými remeselníkmi, výrobcami či predajcami a odporúčanie týchto obchodných partnerov je pre klientov obrovská úspora času a starostí.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a čoho sa teda vyvarovať?

Riešenie jednotlivých komponentov a nie interiéru ako celok. Tiež kombinácia niekoľkých drevodekorov v jednej miestnosti je problematická a nemusí dobre dopadnúť. Rovnako ako kombinácia veľkého množstva farieb, materiálov a štýlov.

Aké sú vaše najobľúbenejšie produkty na Bonami, ktoré rada používate vo svojich návrhoch a prečo?

Finančne nenáročná a tvarovo jednoduchá stolička, ktorú Bonami ponúka v mnohých farbách. Vďaka vzdušnému dizajnu sa skvele hodí do malých miestností.

Váza vhodná takmer do každého štýlu od rustikálneho cez škandinávsky či boho.

Tvarovo zaujímavá a hravá lampička. Rada ju používam do detských izieb i obývacích izieb napr. na komodu či TV stolík.

Jutové koberce krásne zateplia interiér, dodajú textúru. Sú zaujímavé a veľmi praktické na údržbu. Vhodné do interiéru aj exteriéru.

Dizajn tohto stolíka ma uchvátil. Kombinácia betónu a drevených nožičiek nikdy neomrzí. Nájde si miesto v interiéri industriálne ladenom či škandinávskom.

Ľan je 100 % prírodný materiál. Vďaka nízkej gramáži sú závesy priehľadné a sú skvelou alternatívou k umelým polyesterovým záclonám.

Aké značky v oblasti home dekoru a nábytku sú na Bonami tvoje najobľúbenejšie a prečo by si ich zákazníkom odporučila?

Od tejto značky rada používam predovšetkým svietidlá. Majú zaujímavý a nevšedný dizajn za rozumnú cenu.

Kvalitné, nadčasové a originálne. Skvele sa hodí pre scandi štýl.

Obľúbená česká firma, ktorej drevené postele rada používam v detských izbách.

Veľký kvetináč z prírodného materiálu je veľmi ťažké nájsť. Navyše je vhodný do interiéru aj exteriéru.