Rozhovor s dizajnérmi: Karolína Velešíková a Petr Pobořil

Ako pristupujú k navrhovaniu interiérov pre svojich klientov, ktorých trendy ich zaujali a čoho sa pri zariaďovaní interiéru najlepšie vyvarovať? Zistite, ako to vidia Karolína s Petrom – dizajnéri našej služby Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:Karolína Velešíková a Petr Pobořil

Spoločne pracujú druhý rok na kompletných návrhoch interiérov a štúdií stavieb. Karolína je rojko a Peter realista s pevnými nohami na zemi. Karolína teda zastáva hlave tvorivú stránku a Peter dokončuje a koordinuje všetky technické záležitosti.

Ich návrhy odrážajú ich rukopis aj požiadavky klientov. Radi pracujú hlavne s prírodnými materiálmi, betónom aj výraznými farebnými prvkami. Vždy sa však snažia nájsť pre každého klienta tú správnu cestu za vysnívaným priestorom.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

V našom prípade sa aktuálnymi trendmi neriadime. Snažíme sa hlavne naladiť na rovnakú vlnu s klientom a vyhnúť sa nelichotivým kombináciám. Každý človek má svoju predstavu o ideálnom interiéri, kde sa cíti dobre a čo sa naopak človeku nepáči. Trendy sú síce fajn, ale z dlhodobého hľadiska nie sú všetky úplne udržateľné a časom sa môžu opozerať.

Pokiaľ by sme však mali vybrať z dnešných trendov, tak je to určite vracajúca sa farebnosť, maloformátové obklady a organické tvary dekorácií a nábytku.

Radi kombinujeme rôzne materiály a povrchy, aby výsledok pôsobil zaujímavo a nadčasovo. Baví nás používať nevšedné prvky, ktoré interiéru dodajú šmrnc.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

Ide o rýchle a dostupné prepojenie klientových predstáv s výsledkami dizajnéra, vďaka ktorým si klienti rozšíria obzory o svojom vybranom priestore a vyvarujú sa zbytočných chýb v kompozíciách.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Najväčšou výhodou tejto služby je rýchlosť, časová aj finančná dostupnosť, online prostredie a to, že všetky výrobky je možné objednať na jednom mieste.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a na čo si dať pozor?

Nie sú to asi chyby, skôr uhol pohľadu každého z nás. Napríklad ľudia si kupujú predmety bez ich nadväznosti na zvyšok priestoru. Ďalej tiež kombinujú príliš veľa farieb a materiálov, ktoré spolu nepôsobia ako jeden celok. Typickým problémom je tiež tvorenie domácich „výstaviek“ na policiach a zhromažďovanie nepraktických predmetov.

V interiéroch si ceníme jednoduchosť, celistvosť a praktické vychytávky. V našich návrhoch sa nezaobídeme bez živých rastlín a kvalitných prírodných materiálov.

Aké značky v oblasti home dekoru a nábytku sú na Bonami vaše najobľúbenejšie?