Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Moderná jedáleň inšpirovaná Škandináviou

Jednoduchosť a ľahkosť. To sú základné atribúty pre jedáleň inšpirovanú škandinávskou estetikou. Vďaka čistým líniám, minimalistickému prístupu k nábytku i dekoráciám a schopnosti hrania s textúrami je tento štýl viac než ideálny pre malé priestory.
Inšpirujte sa našimi tipmi a vytvorte si jedáleň, ktorá odolá trendom!

Hlavne jednoducho

Základom škandinávskej jedálne budú prírodné materiály - najmä drevo. Pri výbere jednotlivých kúskov sa zamerajte na tvarovú nekomplikovanosť, kvalitné materiály a precízne spracovanie. Jemnejší dojem docielite oblými líniami a citlivo zdôraznenou kresbou dreva. Aby interiér nepôsobil ťažko, kombinujte ho s kovovými prvkami a svetlými farbami, ktoré priestor odľahčia a presvetlia.

Elegancia na druhú

U stolov a stoličiek stavte na tie najjednoduchšie tvary i farby - ideálne v neutrálnej palete. S čiernou, sivou a krémovou totiž vytvoríte perfektný základ pre dekorovanie výraznejšími prvkami.

Obľúbený trik dizajnérov

Ľahkú dávku ležérnosti vnesiete do jedálne i hravým kombinovaním stoličiek podobného tvaru, ale rozdielnych farieb a štruktúr.

Štýlová hostina

Prírodné prvky dominujú aj v prípade servírovania. Nebojte sa kombinovať odlišné štruktúry a materiály. Ak ich budete ladiť tón v tóne, vytvoríte zaujímavú základovú kompozíciu, ktorú si môžete dovoliť narušiť farebne výraznejším prvkom. Skvele sa na drevenej doske stola budú vynímať napríklad zaujímavo štruktúrované taniere z keramiky v zemitom odtieni, čierne kovové príbory a okrové obrúsky s prímesou ľanu.

(Sú)hra protikladov

Minimalistická súprava riadu priam vyzýva k experimentom. Strohé tvary sú skvelým základom pre kombinovanie s výraznejšími kúskami.

Závan zo Stredomoria

Čo tak napríklad stredomorské pokrmy servírovať v južanskom štýle? Stačia ratanové podložky, kameninové riady nepravidelných tvarov a rázom vytvoríte uvoľnenejší stôl.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.