5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

TOP 5: vianočná obývačka

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Adventný čas by snáď každý chcel prežiť čo najpohodovejšie a v dobrej spoločnosti. Tak prečo tomu neísť (konečne) trochu naproti. A pretože centrom diania býva hlavne obývačka, nie je od veci ju na Vianoce trochu vyšperkovať.

Pripravili sme preto päť tipov, vďaka ktorým sa v obývačke budete vy aj vaši hostia cítiť ako v bavlnke.

Pohovka na večierky a filmové večery

Pohovka, ktorá sa prispôsobí každej situácii, existuje. Takého chameleóna ukrýva kolekcia modulárnych pohoviek Bonami Selection .

Sedačku, ktorú tvorí niekoľko oddeliteľných modulov, totiž môžete medzi sebou podľa potreby kombinovať. Na párty z nej tak ľahko vytvoríte posedenie pre viac ľudí, počas lenivých dní pri sledovaní filmov ju zase premeníte na obrovskú posteľ. A to sa hodí nielen na Vianoce.

Kožušina z ovčej kože

Ovčia kožušina Bonami Selection je veľmi príjemným interiérovým doplnkom. A nie je sa čomu diviť, má totiž oproti umelým materiálom mnoho pozitívnych vlastností. Ak teda nepočítame neodolateľnú hebkosť, ktorú oceníte nielen pri odpočinku na pohovke.

Huňatosť však nie je jedinou vlastnosťou, ktorú si na nej obľúbite. Vedeli ste napríklad, že jednotlivé chĺpky sú pokryté lanolínom, ktorý ich chráni pred roztočmi, zabíja baktérie a má skvelé termoizolačné vlastnosti? Vďaka tomu dokáže tento prírodný materiál udržať vaše nohy v teple, čo oceníte hlavne v chladných zimných dňoch.

Koberce

Krásne jemný, hebký a luxusne vyzerajúci – taký je koberec Polar, ktorý je vyrobený zo 100 % mikrovlákna.

Jeho vlas je ten najdlhší a najtenší, aký značka Think Rugs ponúka, a tak vyzerá takmer ako naozajstný kožuch polárneho medveďa. Takže bude parádnym doplnkom (nielen) vianočnej obývačky.

Vianočný svietnik

Držíte sa minimalistickej elegancie aj počas vianočných sviatkov? Dánska značka Kähler Design s vami v tomto postoji súhlasí. Ich decentný, a pritom výnimočný svietnik Urbania Lighthouse Tivoli dodá vášmu interiéru vianočné čaro.

Svietnik z prémiovej kameniny od dizajnérskeho dua R7B zaujme hneď na prvý pohľad ručne vyrezávanými otvormi prepúšťajúcimi svetlo. Tieňohra tak môže začať.

Vonná sviečka

A pretože zmysly hrajú veľkú úlohu aj v tom, či sa cítite príjemne, nezabudnite ani na vonnú sviečku s vôňou mandarínky a šafranu od Perfumed Prague zo 100% sójového vosku, ktorý bol vytvorený zásadne z geneticky nemodifikovaných rastlín. Vďaka tomu je sviečka vegánska, rozložiteľná a netoxická.

Po dohorení sviečky ale dózu rozhodne nevyhadzujte. Vdýchnite jej druhý život a využite ju napríklad na uskladnenie bižutérie či ako kvetináč na drobné rastlinky.