5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Trendy v kobercoch pre jeseň 2021

Kým umelecké diela alebo nábytok umiestňujeme skôr na miesta, kde ich nikto neprehliadne, na to, čo leží pod nimi sa často zabúda. Správne zvolený kusový koberec však môže dokonale podčiarknuť či úplne zmeniť vzhľad danej miestnosti.

Ak navyše radi a často meníte dizajn vášho domova, nákup nového koberca príliš nezaťaží ani vašu peňaženku. Inšpirujte sa trendy kobercami pre tohtoročnú jesennú sezónu a zariaďte si domov podľa svojich predstáv.

Koberce s nádychom orientu

Pri pomyslení na orientálne krajiny sa väčšine z nás vybaví Maroko, India alebo Perzia s ich pestrými farbami, typickými ornamentmi a pohodlnou atmosférou. Presne týmito vlastnosťami vynikajú aj farebné koberce v orientálnom štýle.

Orientálne aj perzské koberce sú väčšinou vyrobené z prírodných materiálov, pri ktorých prevláda vlna alebo viskóza.

Na Bonami nájdete aj cenovo dostupnejšie a ľahko umývateľné varianty. Uplatníte ich v interiéri zariadenom v industriálnom, eklektickom, bohémskom aj klasickom štýle.

Vzor: vintage

Ďalším trendom sú vintage koberce. Nádych dôb minulých nadchne každého historického fajnšmekra. Hodia sa však aj do moderne zariadených interiérov. Pôsobia ako skvosty, ktoré sa dedia z generácie na generáciu a majú dokonale vyblednutý vzhľad. Väčšinou sa používajú v spálňach.

Vintage interiér by mal pôsobiť pokojným dojmom, nepatria sem výrazné sýte farby, ale skôr neutrálne odtiene, prípadne zemité tóny, ako je bronzová, sivá, žltá alebo staroružová.

Koberce v zemitých odtieňoch

Jesennej sezóne budú kraľovať predovšetkým pastelové a zemité odtiene, ako je krémová, béžová, sivá, horčicovožltá, vínová alebo tmavomodrá farba. Tieto teplé farby zútulnia váš domov a naplnia ho pokojom a pohodou.

Pri výbere farby nezabudnite zohľadniť veľkosť miestnosti. Svetlé farby totiž opticky zväčšujú priestor, tmavé naopak zmenšujú.

Stále to nie je ono? Prezrite si ďalších viac ako 1600+ kobercov v rôznych štýloch.