Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Na Bonami nájdete najširšiu ponuku pre váš domov.
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Trendy v kobercoch pre jeseň 2021

Kým umelecké diela alebo nábytok umiestňujeme skôr na miesta, kde ich nikto neprehliadne, na to, čo leží pod nimi sa často zabúda. Správne zvolený kusový koberec však môže dokonale podčiarknuť či úplne zmeniť vzhľad danej miestnosti.

Ak navyše radi a často meníte dizajn vášho domova, nákup nového koberca príliš nezaťaží ani vašu peňaženku. Inšpirujte sa trendy kobercami pre tohtoročnú jesennú sezónu a zariaďte si domov podľa svojich predstáv.

Koberce s nádychom orientu

Pri pomyslení na orientálne krajiny sa väčšine z nás vybaví Maroko, India alebo Perzia s ich pestrými farbami, typickými ornamentmi a pohodlnou atmosférou. Presne týmito vlastnosťami vynikajú aj farebné koberce v orientálnom štýle.

Orientálne aj perzské koberce sú väčšinou vyrobené z prírodných materiálov, pri ktorých prevláda vlna alebo viskóza.

Na Bonami nájdete aj cenovo dostupnejšie a ľahko umývateľné varianty. Uplatníte ich v interiéri zariadenom v industriálnom, eklektickom, bohémskom aj klasickom štýle.

Vzor: vintage

Ďalším trendom sú vintage koberce. Nádych dôb minulých nadchne každého historického fajnšmekra. Hodia sa však aj do moderne zariadených interiérov. Pôsobia ako skvosty, ktoré sa dedia z generácie na generáciu a majú dokonale vyblednutý vzhľad. Väčšinou sa používajú v spálňach.

Vintage interiér by mal pôsobiť pokojným dojmom, nepatria sem výrazné sýte farby, ale skôr neutrálne odtiene, prípadne zemité tóny, ako je bronzová, sivá, žltá alebo staroružová.

Koberce v zemitých odtieňoch

Jesennej sezóne budú kraľovať predovšetkým pastelové a zemité odtiene, ako je krémová, béžová, sivá, horčicovožltá, vínová alebo tmavomodrá farba. Tieto teplé farby zútulnia váš domov a naplnia ho pokojom a pohodou.

Pri výbere farby nezabudnite zohľadniť veľkosť miestnosti. Svetlé farby totiž opticky zväčšujú priestor, tmavé naopak zmenšujú.

Prírodné materiály

Prírodné materiály na kobercoch naozaj frčia. Okrem toho, že skvele vyzerajú, sú príjemné na došliapnutie a majú výborné termoregulačné schopnosti. Dajú sa veľmi dobre kombinovať s akýmkoľvek typom dreveného nábytku a krásne priestor presvetlia. Vyberte si koberec z juty, bavlny, viskózy alebo vlnený koberec a prineste si kúsok prírody aj do vášho domova.

Textúry a zakončenie kobercov

Koberce s vysokým vlasom už sú dávno tabu. Teraz frčia koberce s rozdielnymi dĺžkami vlasov, ktoré vyzerajú ako trojrozmerné. Skvele vyzerajú, ale sú aj praktické a starostlivosť o ne nie je náročná.

Ak si navyše zaobstaráte koberec zakončený strapcami, o domov podľa aktuálnych trendov máte postarané.

Stále to nie je ono? Prezrite si ďalších viac ako 1600+ kobercov v rôznych štýloch.