5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Trendy v osvetlení pre jeseň a zimu 2021/2022

Renovujete dom či byt alebo len chcete osviežiť svoj domov novým osvetlením? Vyberte si svietidlo, ktoré dodá priestoru jedinečný charakter. Pozrite sa na tohtoročné trendy, ktoré rozjasnia váš domov.

Sklenené svietidlá s dymovým efektom

Elegantne, štýlovo a nevšedne pôsobia sklenené osvetlenia v dymových tónoch. Sivé i farebné sklo s jemnými líniami dodá nevšednosť každému interiéru. Stretnúť sa môžete so svetlami vo vysokom lesku, ale aj so svietidlami, ktoré sú matné.

Trendy sú aj odtiene jantárovej, ktoré pôsobia hrejivým dojmom. Farebné odtiene ale patria medzi výrazné prvky, a tak sa hodia najmä do výraznejšie ladených interiérov.
Závesné sklenené lustre najlepšie vyniknú v obývačke alebo v spálni, ktoré sú ladené v modernom alebo glamour štýle.

Osvetlenie v prírodných materiáloch

Milujete prírodu? Doneste si kúsok aj domov. Ďalším tohtoročným trendom sú totiž prírodné materiály, ktoré sú nadčasové, šetrné a hodia sa nielen pre ekologicky zmýšľajúcich jedincov. Obľuba materiálov, ako je bambus, ratan, juta, korok alebo drevo vychádza z prístupu k našim ekologickým zdrojom a túžbe po autentickosti.

Na Bonami nájdete napríklad prírodné svietidlá od značky Good&Mojo, ktorá vytvára krásne osvetlenie s ohľadom na životné prostredie.

Medzi ich využívané materiály patrí najčastejšie juta, bambus, ratan a korok. Z tých potom vytvára osvetlenie, ktoré svieti pre lepšie zajtrajšky.

Industriálne minimalistické svietidlá

Osvetlenie v industriálnom štýle má dve hlavné zásady - jednoduchosť a praktickosť. Rozhodne nešliapnete vedľa, keď ako hlavné osvetlenie zvolíte závesné svietidlo z kovu v akomkoľvek odtieni sivej či čiernej farby. Ak túžite do interiéru dostať trochu farieb, môžete siahnuť napríklad po odtieni žltej, červenej alebo oranžovej.

Trendy vo svietidlách už poznáte. Prezrite si ďalšie tipy a rady na výber osvetlenia.