Trendy v pohovkách pre rok 2022

Trendy v pohovkách sa môžu zdať ako okrajová téma, ale v tomto univerzálnom kúsku nábytku sa skrýva viac, než si možno myslíte. Poradíme vám, aké farby, materiály a tvary pohoviek zvoliť, aby sa vaša obývacia izba niesla v znamení aktuálnych módnych noviniek v bývaní.

Neutrálne prírodné farby

Pohovky sa v tomto roku nesú v znamení svetlých neutrálnych odtieňov inšpirovaných prírodou. Kraľuje mu najmä hnedá, béžová, krémovobiela a terakotová farba. Béžová znázorňuje hrejivý piesok, hnedá farba obilie a terakotová farba keramiku. Všetky tieto farby k sebe krásne ladia a v interiéri pôsobia upokojujúcim dojmom. Doplniť ich môžete o doplnky v teplých zemitých odtieňoch.

Zaujíma vás, aké boli zvolené farby roku 2022?

Organické tvary

Krivky, vlnité línie a absencia výrazných hrán – pohovky v organických tvaroch sa v roku 2022 dostali do popredia. Zaoblené siluety vytvárajú upokojujúcu atmosféru a pomáhajú zjemniť „ostré” hrany v miestnosti. Symbolizujú aj harmóniu a bezpečie.

Pohovky bez nožičiek

Ďalším tohtoročným trendom sú pohovky bez nožičiek. Hodia sa skôr do väčších obývacích izieb. Pôsobia totiž mohutnejšie, priestor viac zaplnia a teda aj zútulnia. Ďalšou ich výhodou je, že nevytvárajú priestor na usadenie prachu a nečistôt. Bude vám tak stačiť raz za čas gauč odsunúť a povysávať pod ním.

Prezrite si ďalšie trendy roku 2022