Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Trendy vo vianočných dekoráciách 2021

Vianočné tradície a zvyky sa síce nemenia, ale trendy v dekoráciách áno. Ak tento rok plánujete po rokoch obmeniť výzdobu vášho domova, pozrite si nižšie aktuálne trendy, ktoré boli vybrané svetovými dizajnérmi.

Zamerajte sa na prírodu

Návrat k prírode je už dlhšiu dobu veľkým trendom. Hlavnú úlohu hrajú materiály, ako je drevo, papier, korok, juta a sklo. Sú hrubo tesané, tkané alebo jednoducho spracované. Vzory a motívy sú inšpirované lesom. Na vianočných ozdobách a dekoráciách sa objavia žalude, kôra, listy, orechy alebo šišky.

Farebné obaly a stužky pri balení darčekov striedajú recyklované papiere a obyčajné povrázky. Trendy je farebná paleta v teplejších zemitých odtieňoch, ako je plavá hnedá, zemitočervená, sivá a svetlé i tmavé tóny zelenej.

Trend odrážajúci pôvab

Slávnostný, poetický a mladistvý. To sú slová, ktorými sa dá jednoducho popísať tento netradičný trend. Je plný trblietavých aj lesklých materiálov a pastelových odtieňov. Vedľa nešliapnete ani s kvetinovými vzormi, jemnými grafickými ornamentmi a modernými čipkami aj volánikmi na textilných doplnkoch.

Dominujú farby ako pivonkovoružová, okrová, pieskovohnedá, žltá či koralovočervená.

Teraz už viete, aké sú trendy v dekoráciách pre rok 2021. Pustite sa do ich výberu.