V hlavnej úlohe trendy vzory roku 2022

Trendy sa menia nielen v móde, nábytku, doplnkoch a farbách, ale aj vo vzoroch. Prezrite si vzory, ktoré budú v roku 2022 zdobiť koberce, obliečky, vankúšiky a ďalší bytový textil.

Vzory kobercov

1. trend:

Orientálne koberce

Orientálne koberce, ktoré sa často označujú aj ako perzské koberce, sú odkazom tisíce rokov starej tradície pripomínajúcej jedno z najkrajších dedičstiev Orientu. Svojimi vzormi dodajú interiéru nadčasovosť a eleganciu. Vynikajú prevažne pestrými a zemitými odtieňmi, ako je oranžová, červená, žltá, hnedá a béžová farba.

Etno koberce

Etno koberce hýria najrôznejšími exotickými motívmi. Farebnosť interiérov zariadených v štýle afrického etna sa pohybuje v palete sýtych zemitých odtieňov, ako je oranžová, červená, žltá, hnedá a béžová farba.

2. trend:

Vintage vzor

Ďalším trendom sú vintage koberce. Nádych dôb minulých nadchne každého historického fajnšmekra. Nehľadiac na to, že sa hodí aj do moderne zariadených interiérov. Vzory pôsobia ako skvosty, ktoré sa dedia z generácie na generáciu a majú dokonale vyblednutý vzhľad. Vintage vzor sa objavuje na kobercoch skôr v neutrálnych a zemitých odtieňoch.

3. trend:

„Trojrozmerný” vzor

O 3D vzor na kobercoch sa postarajú rozdielne dĺžky vlasov v odlišných farbách aj materiáloch. Skvele vyzerajú a sú aj praktické. Ľahko sa na nich totiž stratí kadejaké smietko a starostlivosť o ne nie je náročná. Veľmi im pristane zakončenie so strapcami.

Vzory v textile

1. trend:

Digitálna tlač na vankúšoch

Najnovším trendom sú dekoratívne vankúšiky s vytlačenými ženskými postavami, minimalistickými ľudskými siluetami či umeleckými dielami. Na Bonami nájdete množstvo trendy vankúšov napríklad od značiek Minimalist Cushion Covers a Kate Louise.

2. trend:

Štruktúrovaný vzor

Ďalším trendom sú štruktúrované vzory s minimalistickými vyšívanými detailmi. Najlepšie vyniknú v bohémskom štýle, ale využijete ich aj v moderne zariadenom interiéri alebo „scandi“ štýle.

Prezrite si ostatné trendy roku 2022.