5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Úložný nábytok v scandi štýle

Máte v obľube jednoduchý a čistý dizajn v škandinávskom štýle, ale váhate tak trochu pri výbere komôd, skríň, knižníc a políc? Inšpirujte sa naším výberom tých najlepších kúskov, ktoré nielen funkčne, ale aj nápadito doplnia váš domov.

Typické rysy a tvary

Scandi nábytok je v prvom rade jednoduchý (až minimalistický), vzdušný a priamočiary. Hoci kladie dôraz na funkčnosť bez príkras, rozhodne nepôsobí nudne ani obyčajne.
Komody aj skrine často stoja na subtílnych nôžkach, vďaka čomu pôsobí aj dominantný kúsok odľahčene.

Kvalitné materiály

Pretože je scandi nábytok zbavený akýchkoľvek zbytočných ornamentov a dekoratívnych prvkov, pozornosť sa tu zameriava na obzvlášť precízne spracovanie.
S tým idú ruka v ruke aj dobre zvolené materiály, na ktorých sa zub času nijako neprejaví a zvládnu noblesne starnúť do krásy.

Farby

V scandi interiéri prevažujú svetlé neutrálne odtiene, ako je krémová, sivá a biela, pretože vďaka nim sa získa viac svetla a vzdušnosť každý kút. Keďže komody aj skrine často v interiéri zaberajú veľkú plochu, hodia sa práve tieto neutrálne farby.

Chybu neurobíte ani so svetlým dekorom dreva alebo svetlými pastelovými tónmi modrej či púdrovej. Ak túžite po výraznej dominante, skvele zafungujú zemité odtiene horčicovej, terakotovej a olivovej. Tie môžete použiť aj ako akcent na menšie poličky či regály.

Využite priestor na hravosť

Čisté línie a jemná farebnosť scandi štýlu dávajú veľký priestor na originálne kombinácie rôznych druhov skriniek a komôd bez toho, aby ste sa museli báť preplnenosti a vizuálneho chaosu.
Nebojte sa skombinovať rôzne textúry, materiály i farby. Ak sa nechcete príliš odviazať, určite si jeden zjednocujúci prvok - tým môže byť napríklad aj farebná paleta.

Viac inšpirácie na úložné priestory nájdete v celej kategórii