Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Varte ako šéfkuchár

Stalo sa varenie jedla vašou vášňou? Potom ste určite na vlastnej koži pocítili, ako vedia prípravu uľahčiť tí správni pomocníci z kvalitných materiálov a s funkčným dizajnom.

Práve preto sme si pre vás pripravili výber prémiových hrncov, panvíc, nožov i ďalších špeciálnych pomôcok, s ktorými vám to pôjde v kuchyni ako profesionálovi.

Hrnce, ktoré zdedia vaše vnúčatá

Správny kuchár by si mal zaobstarať súpravu kvalitných hrncov, panvíc aj zapekacích nádob, v ktorých sa mu nebudú pripaľovať dobroty a hlavne vydržia dlhé generácie. Kvalitný dizajn a materiály si síce vypýtajú finančnú investíciu, ale čoskoro zistíte, že sa vám mnohonásobne oplatí.

Vybrať si ale ideálne i kvalitné hrnce a panvice, ktoré už niečo vydržia, nie je ale len tak. Zaujímať by vás mal nielen dizajn, ale hlavne materiál, funkcia aj ich údržba.

Na ostrie noža

Naučiť sa krájať ako šéfkuchár vyžaduje nielen cvik, ale aj dokonale naostrené náčinie, ktoré je vo výsledku oveľa bezpečnejšie ako akýkoľvek tupý nôž. Stavte preto na kvalitnú oceľ, ktorá vydrží dlho ostrá a v prípade potreby ju doma znova ľahko nabrúsite.

Dôležité je tiež správne skladovanie nožov, aby sa príbory navzájom zbytočne neotupili. Kúpte si preto špeciálny blok na nože alebo praktický nástenný magnetický držiak.

TIP: ako spoznáte, že je nôž dostatočne nabrúsený? Skúste rezať do novinového papiera. Pokiaľ ho ostrie s ľahkosťou neprereže, v brúsení treba pokračovať.

Stavte na spoľahlivých elektro pomocníkov

Ak varíte každý deň alebo často pripravujete dobroty pre viac ľudí, potom oceníte robotických pomocníkov, ktorí „odmakajú“ časť prípravy za vás. Veď s nimi hravo nakrájate, nasekáte zeleninu a vymiesite cesto bez námahy v priebehu pár minút.
Naším favoritom sa stali štýlové spotrebiče v retro štýle a v prémiovom prevedení od značiek Smeg a Klarstein.

Praktické súpravy koreničiek

Množstvo neladiacich pohárov a vrecúšok s korením nevyzerá príliš pekne a zároveň ani manipulácia vo víre varenia s nimi nie je úplne najhladšia. Kúpte si preto na všetko svoje obľúbené korenie špeciálne nádobky a najlepšie aj praktický stojan, ktorý budete mať vždy poruke na linke, alebo ho naopak budete môcť jednoducho premiestňovať zo skrinky či police.

TIP: predpripravené koreniace zmesi vo vrecúškach sa nikdy nevyrovnajú čerstvo nadrveným bylinkám a koreninám. Obzvlášť v niektorých kuchyniach (napríklad u vietnamských či indických jedál) je výrazná a autenticky čerstvá príchuť zárukou úspechu. Preto v kuchyni iste oceníte aj štýlový mažiar a súpravu mlynčekov na najčastejšie používané korenie.

Kvalitné kuchynské doplnky

Či už ide o zdanlivo nepodstatnú škrabku, kuchynské nožnice, alebo drevené doštičky na krájanie, všetky tieto čiastkové prvky pomáhajú k hladkému chodu pri varení. Preto by ste mali týchto pomocníkov starostlivo vyberať a klásť dôraz na kvalitu ich materiálov. V kuchyni vám dlhšie vydržia, ale vďaka premyslenému dizajnu sa vám budú aj lepšie používať a nakoniec i umývať.