Záhradné trendy roku 2022

Hľadáte inšpiráciu na obmenu svojej záhradky či terasy alebo vás len zaujíma, akým smerom sa vyvíjajú aktuálne trendy? Máme pre vás výber toho najlepšieho záhradného nábytku, vonkajších kobercov, osvetlenia a ďalších štýlových doplnkov, ktoré patria medzi trendy roku 2022.

1. trend:

Vonkajší interiér

Pod šírym nebom trávime čoraz viac času, a preto záujem o vylepšenie vonkajších priestorov vzrástol. Podľa toho tiež budú vyzerať záhrady či terasy v roku 2022. V podstate by ste sa na záhrade mali cítiť ako v obývačke.

Dominuje čalúnený záhradný nábytok, ktorý kombinuje pohodlie obývacej izby a mimoriadne odolné materiály určené pre exteriér. Dojem komfortného interiéru podporia aj záhradné hojdacie kreslá, vankúšiky, exteriérové koberce a dekoratívne osvetlenie.

2. trend:

Využite záhradu po celý rok

Záhradu nemusíte využívať iba v lete, predĺžte jej životnosť aj na chladnejšie ročné obdobie. Využiť ju môžete hneď počas skorej jari až do neskorej jesene. V tom vám pomôžu deky, plédy, vonkajšie ohrievače a ohnisko, ktoré vás dokonale zahrejú.

3. trend:

Home office na čerstvom vzduchu

Pandémia bola príčinou mnohých zmien. Jednou z nich je aj práca z domu. Hoci na jednej strane home office prináša množstvo pozitív, na tej druhej sa môže stať, že človek strávi v interiéri celý deň. Jedným z riešení je práca na čerstvom vzduchu, čo je pokračujúcim trendom z roku 2021.

Vybavte si terasu či záhradu stabilným stolom, pohodlnou stoličkou a poriadnym slnečníkom. Uvidíte, že vám pôjdu pracovné úlohy ľahšie.

Prezrite si ostatné trendy roku 2022