Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Zmeňte atmosféru vonkajšieho posedenia pomocou doplnkov

Túžite zmeniť štýl svojho záhradného posedenia, ale nábytok je zatiaľ úplne funkčný a nechcete zbytočne investovať do jeho výmeny? Vieme čo s tým.

Vďaka premyslenému výberu štýlových doplnkov, ako sú vonkajšie vankúše, koberce, kvetináče alebo rozkošné dekoratívne svetielka, sa vám podarí premeniť svoje posedenie podľa vysnívaných predstáv.

Maximalistický farebný štýl

K letu a záhradnej zeleni pestré farby jednoducho patria. Pokojne sa ich nebojte nakombinovať viacero naraz.

Vankúše v červených a modrých odtieňoch doplňte riadom a pohármi vo farbách dúhy alebo jasne žltým kobercom. V noci pri posedení s priateľmi rozsvieťte farebnú svetelnú reťaz, ktorou dokonale podtrhnete atmosféru.

Posedenie v bohémskom štýle

Prírodné odtiene pieskovej, krémovej a terakotovej tu budú dominovať. Skvele ich doplnia bavlnené aj ľanové vankúše s makramé a rôznymi strapcami.
Ďalšími vhodnými materiálmi sú bambus a morská tráva. Tie najlepšie vyznejú na doplnkoch, ako sú lampáše, podnos či prestieranie.

Pokojné dedinské leto

Keramické aj plechové doplnky s patinou skvele doplnia každú záhradku v nežne rustikálnom štýle. K večernému osvetleniu použite klasické lampióny so sviečkou.

Nezabudnite na textil. Potlače plné nežných kvietkov a prúžkovaný bavlnený pléd podporia príjemne romantickú atmosféru na vašej záhrade.

Nesmrteľný minimalizmus

Aj vonkajšiemu posedeniu pristane jednoduchosť. Ak chcete, aby výber doplnkov pôsobil "čisto", ale nie príliš chladne, zamerajte sa na vysokú kvalitu materiálov. Zakomponujte tiež pár zaujímavých textúr a abstraktných vzorov.

Laďte doplnky monochromaticky – v rovnakej farbe s rôznou sýtosťou. Skvele budú pôsobiť neutrálne odtiene ako sivá, krémová, béžová, ale aj svetlozelená.

Máme pre vás mnoho ďalších inšpiratívnych tipov pre váš balkón aj záhradu.