Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako zariadiť malý balkón

Mať svoj vlastný priestor pod holým nebom je pre mnoho ľudí žijúcich v meste malý sen. Je úplne jedno, že váš balkón má iba 4 m².
Aj tak na ňom môžete vytvoriť dokonalé odpočinkové miesto, bylinkovú záhradku alebo si na ňom užijete romantický večer vo dvojici.

Možností je veľa. Stačí si všetko len dobre premyslieť a zvoliť tie správne doplnky.

S tým vám my radi pomôžeme!

1. Stavte na skladací nábytok

Stoličky a stolík sú na balkóne absolútna nutnosť – aj na tom najmenšom! Aby ste sa mohli po balkóne pohodlne pohybovať, keď práve nesedíte, kúpte si praktické skladacie stoličky a stolček.

2. (Netradičné) posedenie na zemi

Skvelou alternatívou klasických stoličiek sú vonkajšie pufy a futony. Tie od značky Karup môžete rozložené využiť aj na ležanie. Po zložení z nich dokonca vytvoríte vyššiu taburetku. Doplňte ich nízkym odkladacím stolíkom a posedenie v bohémskom štýle je pripravené na použitie.

3. Myslite "vertikálne"

Čím menšiu plochu balkón má, tým väčšia kreativita sa prejaví vo využití každého voľného centimetra - vrátane bočných stien a zábradlia.
Ak teda chcete využiť balkón na sedenie, ale zároveň sa nechcete vzdať ani bylinkovej záhradky, využite závesné a nástenné kvetináče. Nemôžete vŕtať do stien? Použite viacposchodovú policu alebo schodíky.

4. Využite rohový priestor

Rohy bývajú často vynechávané, no napriek tomu z nich aj na malom balkóniku môžete vyťažiť maximum.
Stabilné rohové police v pestrých farbách využijete ako odkladací priestor pre všetko, čo je potrebné mať poruke. Je to miesto pre rastliny, lampáše či iné dekorácie.

Pohodlie závesného kresla si môžete dopriať aj na mini balkóne. Keď v ňom práve nesedíte, prehoďte sedaciu látku cez vrchné drevené plece, aby vás pri pohybe po balkóne príliš neobmedzovalo.

5. Doplnky pre väčšie pohodlie

Doplnky v pestrých farbách a rastlinných motívoch dodajú vášmu priestoru nielen hravosť a charakter, ale hlavne zvýšia váš komfort pri odpočinku. Pri zariaďovaní nezabudnite na sedáky, vankúše a prikrývky.
Ďalším trendom sú vonkajšie koberce:
• Ľahko sa udržujú a sú veľmi odolné proti opotrebovaniu.
• Ochránia vaše bosé nohy pred studenou (alebo naopak rozpálenou) dlažbou.
• Vďaka širokej ponuke nájdete vždy taký produkt, ktorý doplní váš štýl, nech je akýkoľvek: bohémsky, abstraktný či prírodný.

6. Zaistite si súkromie

Prajete si, aby váš balkón fungoval ako oddychové miesto a rozhodne netúžite byť pod neustálym drobnohľadom susedov?
Praktická zástena od značky Addu vám zaistí potrebné odtienenie od nežiadúcich pohľadov aj od príliš ostrého slniečka. Avšak vďaka čiastočne priehľadnému výpletu zostane na balkóne dostatok svetla.

Chcete viac rád a tipov na štýlové záhradné doplnky a nábytok? Objavte ich v našich ďalších inšpiráciách ♥