Premena bytu na moderný, svetlý domov

Počas minulého marca prišla pani Marta kvôli čovidu o svojho manžela i otca. Aby sa z toho nezbláznila, pustila sa do rekonštrukcie domu, v ktorom býva s dospelým synom Michalom, jeho priateľkou a ich dvoma deťmi.

Pozrite sa, ako dopadla premena bytu s pomocou dizajnérok Jaroslavy Hájkovej a Hany Šmejkalovej. Premena vznikla v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkach.

Rekonštrukcia ako nový začiatok

Pani Marta si priala, aby mohla v spálni spať so všetkými vnúčatami a aby bol dom čo najbezpečnejší pre deti. Veľkým problémom bol hlavne starý plynový kotol, ktorý sa raz takmer stal rodine osudným.

Preto sa dizajnérky rozhodli priložiť ruku k dielu a Marte s jej rodinou pomôcť s rekonštrukciou. Inšpirujte sa premenou staršieho a nepraktického priestoru na vzdušný a presvetlený domov.

Obývačka „pred“ a „po“:

Jedáleň „pred“ a „po“:

Praktická kuchyňa aj jedáleň

Pani Marta túžila mať v kuchyni hlavne dostatočne veľkú pracovnú plochu a veľa úložných skriniek, aby mala všetko potrebné poruke. Farebne kuchyňa ladí so zvyškom premeneného interiéru. Vďaka kombinácii bielej, dekoru dreva a sivej farby pôsobí priestor čisto a harmonicky.

Skvelým doplnkom použitým pod jedálenským stolom je odolný vonkajší koberec, ktorý vydrží vysokú záťaž a jednoducho sa udržuje. Hodí sa preto aj na podlahu do kuchyne.

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Spálňa pre mladých rodičov

Z nedostavanej podkrovnej izby vznikla svetlá spálňa pre syna Michala a jeho ženu. Príjemne chladivú kombináciu bielej so sivou v miestnosti zútulňuje huňatý koberec, ľahké závesy aj tapeta s prírodným motívom.

Podkrovná spálňa „pred“ a „po“:

Spálňa pre Martu a vnúčika

V tejto izbe zostal pôvodný nábytok vrátane postelí a celková premena sa podarila len s pomocou výmeny závesov, svetiel, výmaľby s tapetou a výmenou menších doplnkov. Dôkaz, že aj s málom sa dá zmeniť celková atmosféra izby.

Detská izba so spálňou „pred“ a „po“:

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnérky Jaroslava HájkováHana Šmejkalová.