-15 % na koberce s kódom KOBERCE15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Návšteva terasy maďarskej dizajnérky

Pintér Boróka
Pintér Boróka
Bonami Blogger

Pri zariaďovaní vonkajšej obývacej izby sa fantázii medze nekladú, či už sa jedná o záhradu, balkón, alebo terasu: Majiteľka spoločnosti Wardrobe & Home Design Ágnes Hőger-Lajos sa dva a pol roka po nasťahovaní do svojho domu rozhodla zariadiť si vonkajšiu oázu. Urobte si pohodlie a nechajte sa inšpirovať skutočne kreatívnou, štýlovou a predovšetkým neuveriteľne útulnou terasou!

Od fádnej terasy k štýlovej vonkajšej obývačke

„Keď sme sa sťahovali do nášho nového domu, terasa nebola prioritou. Kúpili sme prvý kus nábytku, ktorý nám padol do oka, a nevenovali sme žiadny čas ani úsilie jej zariaďovaniu alebo výberu vhodných prvkov. Časom sa ukázalo, že nábytok, ktorý sa zdal byť dokonalý, je pre nás príliš veľký. Stoličky boli príliš ťažké, zaberali veľa miesta a sivá farba nebola tou správnou voľbou. Na terase sme netrávili veľa času, pretože sme sa tam necítili veľmi príjemne.

Naša stará terasa bola nudná. Chýbala jee predstavivosť a jemné detaily. Bola funkčná, ale nemohli sme ten priestor skutočne využívať. Nový dizajn pripomína skôr relaxačný kútik, kde sa celá rodina môže pohodlne usadiť na zemi. Terasa je príjemná, priestranná a dekorácie jej dodávajú skutočne osobnú atmosféru."

Minimalizmus vs. preplnený priestor

„Nemám rada preplnené priestory. Minimalistický životný štýl je mi veľmi blízky, nehromadím zbytočné veci. To sa odráža aj v mojom štýle interiérového dizajnu. Starostlivo vybrané materiály a jednoduché tvary sú pre mňa dôležitejšie ako hromadenie predmetov.

Moderný vidiecky štýl, ktorý charakterizuje náš apartmán a terasu, veľmi dobre kombinuje jednoduchý dizajn s prírodnými materiálmi.“

Tajomstvo dokonalého vonkajšieho nábytku

„Bola som nadšená, keď som narazila na túto pohovku a kreslo s ratanovým vzhľadom. Vďaka ratanovej konštrukcii z výpletu pôsobí priestor ešte vzdušnejšie a čistejšie a svetlé vankúše na ňom vyzerajú skvele.

Stôl s betónovým efektom bol láskou na prvý pohľad. Tento veľký, masívny kus veľmi dobre dopĺňa vzdušné ratanové sedenie. Vonkajší koberec s vintage nádychom nielenže rozjasní veľké sivé dlažby, ale je tiež oveľa praktickejší ako pôvodná dlažba na terase.“

Krása spočíva v detailoch

„Vedľa nábytku sme umiestnili falošné banánovníky, pretože sa, bohužiaľ, nevieme o rastliny starať. V priebehu rokov sme ich kúpili na terasu niekoľko, ale žiadna z nich neprežila sezónu. Za rastliny sme minuli veľa peňazí, a tak sme sa rozhodli pre umelé – nepostihne ich žiadna choroba a neuschnú, keď pôjdeme na dovolenku.
Okrem výberu nábytku som veľa premýšľala o doplnkoch. Vankúše a deka s nádychom rustikálneho štýlu vyzerajú na pohovke skvele. Keramika, drevo a textilné doplnky vyzerajú na terase rovnako dobre ako v iných častiach bytu."

Oáza relaxu na 12 metroch štvorcových

„V našom dome je terasa hybridným priestorom, od jari do jesene ju využívame ako druhú obývaciu izbu. Na terasu s rozlohou 12 m² sa vchádza dvojitými dverami z priestrannej obývacej izby s kuchyňou. Presklené dvere vytvárajú veľký vzdušný priestor, ktorým prúdi jemný vánok. Takže zatiaľ čo varím, vidím svoju dcéru, ako si kreslí alebo sa hrá na terase. Tu si dávame rannú kávu, večer pijeme víno a s priateľmi sledujeme najzaujímavejšie filmy na 100-palcovej rozkladacej obrazovke.“