Zľava 15 % s kódom MINUS15 | Ušetrite ešte dnes →
30 000+ produktov s garanciou dodania do Vianoc →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Prázdninový dom, kde je leto 365 dní v roku

Ivana Marinčić
Ivana Marinčić
Bonami Blogger

Navštívili sme prázdninový dom interiérovej dizajnérky a blogerky Mii Krpiny, ktorý sa nachádza neďaleko Vranského jazera. Rekreačný dom je navrhnutý ako ideálne letné sídlo, ktoré návštevníkom umožňuje využívať vonkajšie aj vnútorné priestory. Zámerom bolo vytvoriť vzdušný priestor, ktorý nadväzuje na záhradu. Mia nám miesto predstavila a podelila sa s nami o niekoľko svojich tipov a trikov.

Pôdorys som navrhla tak, aby bol čo najotvorenejší a najjednoduchší, bez zbytočných múrov a s množstvom presklených stien, ktoré vnášajú do interiéru svetlo a krásny výhľad na prírodu. K vzdušnosti prispievajú aj svetlé farebné tóny, s ktorými som pracovala.
Najčastejšie sa vyskytujúce farby prírody, ako je zelená, modrá alebo hnedá, v kombinácii s bielou sú ideálnou voľbou, pokiaľ chcete mať svieži a „slnečný“ priestor. Použitie prírodných materiálov, ako je drevo, kameň, juta, ľan alebo ratan, v interiéri pôsobí upokojujúcim dojmom vďaka svojim neutrálnym farbám a zaujímavým textúram. Navyše ich možno doplniť rastlinami, ktoré materiály ešte viac vyzdvihnú.
Dávku elegancie som do domu vniesla použitím zlatých detailov. Používam ich však veľmi decentne – pokiaľ to s nimi preženiete, môže priestor pôsobiť príliš lesklým dojmom. Drevo a mramor doplnené zlatou farbou je jednou z kombinácií, s ktorou neurobíte chybu.
Mám tiež rada neobvyklé vzory, a preto som nimi vyzdobila toaletu pre hostí. Pokiaľ chcete mať v kúpeľni trochu iný vzhľad než tradičné kúpeľňové steny, môžete sa tiež pohrať s farbou a štetcom alebo použiť vodoodolné tapety.
Záhradu som navrhla tak, aby bol bazén uprostred domu a bol vidieť z každej miestnosti. Avšak najzaujímavejšou časťou záhrady je DIY vonkajšia sedacia zostava s krbovou inštaláciou, vyrobená z betónových blokov. S manželom sme si ju postavili sami a postup môžete nájsť a sledovať na mojom instagramovom profile . Je to skvelé riešenie, ak máte dostatok miesta, pretože je pevne stojaca. Takáto zostava vydrží „večne“ a jej údržba je veľmi jednoduchá.Výsledný vzhľad je moderný, minimalistický a unikátny a myslím, že žiadna iná zostava by sa sem tak dobre nehodila. Hneď ako ju postavíte, zostáva len vybrať si vhodné vankúše pre maximálne pohodlie, zapáliť oheň a užívať si svoje malé majstrovské dielo.