Zľava 15 % s kódom LETO15 | Ušetrite ešte dnes →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Premena spálne v boho štýle u Nikol Moravcovej

Myslíte si, že nie je možné umiestniť obývačku, kuchyňu s jedálňou a spálňu do jednej miestnosti? Ale kdeže. Aj s takou výzvou si možno poradiť.

Presvedčte sa o tom pri premene spálne v atypickom byte u českej influencerky a moderátorky Nikol Moravcovej, ktorá využila službu Bonami návrh interiéru pod taktovkou dizajnérky Veroniky Gajdošovej.

S dizajnérkou sme si padli do nôty. Má podobný vkus, a teda aj tvorba návrhu bola jednoduchšia. Potvrdili sme si spoločné nápady a k výsledku sa dopracovali spoločne. Je skvelé dostať spätnú väzbu od profíkov a mať tak istotu, že toto bolo to najlepšie možné riešenie.

Nikol Moravcová, moderátorka a influencerka

Veronika Gajdošová: výzvou bolo zónovanie otvoreného priestoru

Pred niekoľkými mesiacmi sa Nikol rozhodla vytvoriť zo spálne izbičku pre svoju dcéru. Miesto na spanie pre dvoch dospelákov teda potrebovala preniesť do obývacej izby s kuchyňou.

Obrátila sa preto na službu Bonami návrh interiéru a Veroniku Gajdošovú s prosbou, aby v otvorenom priestore vytvorila plnohodnotný a štýlový spací kút.

Ako vyriešila oddelenie niekoľkých funkčných zón a ako sa podarilo prepojiť spálňu so zvyškom interiéru? Na to odpovedala dizajnérka Veronika Gajdošová v nasledujúcom rozhovore.Aký štýl ste s Nikolou Moravcovou pre priestor zvolili a prečo?

Zvolili sme bohémsky, ktorý súznie s existujúcimi prvkami v interiéri. Boho štýl, ktorý bol u Nikol pomerne výrazný, sme ešte doplnili o kovové prvky a drevodekor. Táto kombinácia celý priestor sprevádzala a zútulnila.

Ako navrhovanie ovplyvnila dispozícia spálne zahŕňajúca obývačku a kuchyňu?

U Nikol sme pracovali s pomerne atypickým otvoreným priestorom, kde sa prelína viac funkcií. Preto sme priestor rozdelili do niekoľkých zón a vyťažili tak maximum z toho, čo dispozícia umožňovala. Priestor na spánok bol však menší, a tak sme všetkým potrebným prvkom museli vytvoriť ich miesto. Napriek tomu bolo navrhovanie veľmi pohodové.

Spálňa pred premenou
Spálňa po premene
Podľa čoho ste zvolili farebnú a materiálovú paletu interiéru?

V celom návrhu som sa držala pomerne striedmej palety farieb, aby sme vytvorili naozaj priestor na relaxáciu a odpočinok. Jemné odtiene dopĺňa dekor dreva, ktorý vnáša do interiéru hrejivosť.

Využili sme najmä prírodné materiály ako drevo a ľan, ktoré sme obohatili o kovové prvky. Táto nesmrteľná kombinácia decentne doladila už zabývaný priestor a pridala mu kontrast a hĺbku.

Čím ste sa riadili pri menších doplnkoch a dekoráciách?

Pri dekoráciách som sa riadila rovnakým princípom ako pri výbere nábytku, len s väčšou voľnosťou, čo sa týka výrazných farieb. Najmä na terase bolo mojím cieľom vyzdvihnúť energiu letných mesiacov. Nosným prvkom teda boli zemité tóny, ktoré k boho štýlu jednoducho patria.

Ako sa vám podarilo oddeliť spaciu časť od obývacej?

Keďže ide o miesto pre spánok a odpočinok, museli sme k nemu tak pristupovať. Aby sme čiastočne oddelili dennú a nočnú zónu, doplnili sme priestor o paraván, ktorý je možné dekorovať rôznymi závesnými prvkami.

Nachádzal sa v priestore vopred jasne daný prvok, podľa ktorého ste formovali celý priestor?

Nikol s Karlom si vybrali akustické panely v drevodekore, ktorými sme vizuálne ukotvili priestor spálne. Určitým spôsobom sme im podriadili celý návrh, ale zároveň sme nimi celý priestor zútulnili. V konečnom dôsledku nepôsobí interiér tak chladne ako s bielymi stenami.

Čo vás ešte inšpirovalo pri navrhovaní?

Mojou inšpiráciou boli Nikol s Karlom a ich spôsob života. Primárne mi pri navrhovaní išlo o to, aby sa im dobre bývalo a návrh im dával zmysel. Preto som chcela, aby im ich bývanie pripomínalo miesta, kde radi trávia čas a cítili sa v ňom dobre.

Stanovili vám Nikol s Karlom nejaké mantinely, v ktorých sa musíte držať, alebo ste mali voľnú ruku?

Musím povedať, že Nikol s Karlom boli skvelí a celá spolupráca bola veľmi príjemná. Prišli s pár predstavami o priestore, ale zároveň boli otvorení akýmkoľvek novým a prínosným nápadom, za čo som im veľmi vďačná.

Zakomponovali ste do interiéru nejaké dizajnérske vychytávky, ktoré uľahčia majiteľom život i funkčnosť bytu a zároveň sú štýlové?

Myslím, že najväčším hackom v tomto interiéri je zónovanie otvoreného priestoru bez vizuálneho neporiadku. Všetko má svoje miesto a zóny sú v harmonickom vzťahu medzi sebou.

Obavil sa pri navrhovaní či realizácii nejaký problém, s ktorým sa bolo treba kreatívne vysporiadať?

Myslím, že sme to zvládli bez komplikácií. Veľkou výzvou ale bolo jednoznačne dispozičné riešenie, na ktorého vytváraní sme strávili najviac času.