Zľava 20 % s kódom MINUS20 | Len do polnoci →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Rozhovor s dizajnérkou: Karolína Nováková

Aké sú jej obľúbené značky na Bonami, ktorý štýl interiéru je jej najbližší a prečo? Prečítajte si, ako to vidí Karolína, dizajnérka našej služby Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:Karolína Nováková

Karolína sa zameriava na udržateľnosť v interiérovom dizajne. Preto rada vyberá nadčasové kúsky do priestorov, ktoré nepodliehajú krátkodobým tvarovým a farebným trendom. V jej dielach sa odráža harmónia, farebná vyváženosť, úcta k remeslu a spojenie s prírodou.

Podľa Karolíny je pri navrhovaní interiérov dôležité rešpektovať určujúce architektonické prvky priestoru, ako aj účel miesta. Prácu interiérového dizajnéra preto chápe ako holistickú prácu so všetkými okolitými aspektmi bývania. Život na juhu Francúzska, kde sú krása a estetika pevne spojené s každodenným životom, mal tiež veľký vplyv na jej profesionálny a osobný rozvoj.Aký je váš obľúbený interiérový trend a prečo?

Nenechávam sa ovplyvniť trendmi, je to pre mňa skôr okrajová inšpirácia. Jedným z mojich obľúbených štýlov v interiérovom dizajne je stredomorský, ktorý je veľmi typický pre južné oblasti. Ide o spojenie dizajnu interiéru s architektúrou priestoru. Pre tento štýl je charakteristická nadčasovosť, vzdušnosť, biela farba, ľahké textílie, prírodné materiály a umelecké/dizajnové predmety.
Na stredomorskom štýle interiéru oceňujem okrem iného jeho časovú nedefinovateľnosť. Takýto priestor sa dá v budúcnosti ľahko obnoviť bez potreby väčších zásahov.

V čom vidíte najväčšie výhody služieb interiérového dizajnu Bonami?

Je to skvelá príležitosť zoznámiť sa s prácou interiérového dizajnéra, ktorého by ste sa inak obávali osloviť zo strachu z finančnej náročnosti alebo zdĺhavého procesu.

V porovnaní s tradičným dizajnom interiéru je najväčšou výhodou tejto služby rýchlosť. Už za 14 dní dostanete návod, ako dosiahnuť vyváženú kombináciu nábytku. Navyše, vďaka kupónu Bonami to nie je finančne náročné.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Táto služba je vhodná najmä pre tých, ktorí nechcú riešiť interiér komplexne spolu s prvkami na mieru, ale chcú vytvoriť kombináciu predmetov tak, aby spolu fungovali.

Okrem toho je záverečná konzultácia skvelou príležitosťou položiť dizajnérovi otázky týkajúce sa interiéru, s ktorými si neviete rady. Určite získate veľmi cenné informácie.

Aké najväčšie chyby robia ľudia pri zariaďovaní svojho domova a čomu by sa mali vyhnúť?

V prvom rade je pre klientov ťažké definovať jeden štýl a držať sa ho počas samotnej implementácie.

Vždy ma poteší, keď v interiéri vidím odraz majiteľa a zároveň priestor pôsobí celistvo a harmonicky. Oceňujem, keď sa človek stará o svoj životný priestor. Vo výsledku je to vždy krásne vidieť.

Aké sú vaše obľúbené značky bytových dekorácií a nábytku na Bonami a prečo by ste ich odporučili svojim zákazníkom?Značka Karup sa mi páči pre svoj minimalizmus a estetiku. Je to dánska značka, ktorá sa inšpiruje japonským štýlom.


Rada podporujem našu tvorbu a Linda je česká dizajnérka. Jej dizajn považujem za hravý a veľmi nadčasový.


Lyon Béton odporúčam milovníkom nezvyčajných predmetov. Betónový prvok v kombinácii s teplejšími materiálmi vnesie do interiéru originalitu a zvýrazní kontrast materiálov.

Obľúbené produkty Karolíny