5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Ako si zariadiť pohodlný vonkajší home office

Máte pocit, že vám to na čerstvom vzduchu lepšie myslí? Tak si užite produktívny pracovný deň na vlastnom balkóne alebo terase. Na začiatok vám budú stačiť len pohodlné vonkajšie stoličky, stôl a pár doplnkov pre väčší komfort.

Inšpirujte sa našimi praktickými tipmi, vďaka ktorým si prácu pod šírym nebom zamilujete. A čo viac – možno sa vám ani nebude chcieť vrátiť dovnútra k svojmu pracovnému stolu.

Kúpte si stôl v správnej výške

Ak máte len nízky konferenčný stolík, verte tomu, že už po dvoch vybavených e-mailoch budete mať chuť s prácou skončiť (a váš chrbát tiež).

Ak nechcete investovať do veľkého stola, kúpte si aspoň menší skladací, ktorý prípadne môžete zložiť a schovať.

Tienenie je základ

Je jedno, či si nájdete miestečko na záhrade v tieni stromu, alebo vám bude záchranou stabilný slnečník. Okrem toho, že konečne pohodlne uvidíte na obrazovku, tak zachránite seba aj svoj laptop pred smrtiacim prehriatím.

Zaistite si pohodlie

Ak sa nebudete cítiť pohodlne, tak pri práci dlho nevydržíte. Nezabudnite na obľúbené vankúšiky a k tomu si pripravte karafu plnú obľúbeného osviežujúceho nápoja.

Komfortné závesné kreslo alebo ležadlo oceníte hlavne pri pauze, či dlhých pracovných telefónnych hovoroch.

Nenechajte sa vyrušiť z koncentrácie

Všetky potrebné dokumenty majte v prehľadnom organizéri alebo zložke poruke. Ich prípadnému odfúknutiu zabráňte pomocou štýlového ťažidla.

Nevynechávajte pravidelné pauzy

Vďaka nim budete vo výsledku oveľa koncentrovanejší a rovnaký objem práce vám zaberie menej času. Možno zistíte, že vám prospieva pravidelný obedňajší dvadsaťminútový „šlofík“, ktorý vás naštartuje na zvyšok dňa.

Máme pre vás aj ďalšie tipy, ako štýlovo a útulne zariadiť svoj balkón i terasu: