-15 % na koberce s kódom KOBERCE15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Zažite čaro Grécka v pohodlí domova

Úchvatné ostrovy, krištáľovomodrá voda a lahodné jedlo, z ktorého sa zbiehajú sliny... Grécko je pre mnoho turistov rajom a letným útočiskom. A niet divu!

Ak snívate o krétskych tavernách, prechádzkach pri západe slnka na Mykonose a Santorini alebo o priezračne modrých vodách ostrovov Zakynthos a Skopelos, dodajte svojmu domovu nádych gréckeho štýlu. Nemusíte ani cestovať stovky kilometrov - prinesieme vám ho priamo domov.

Ako v gréckej taverne

Tmavomodré drevené stoly a stoličky, kockované obrusy a modrý riad s kvetinovým alebo námorným vzorom vám okamžite navodia pocit, že ste sa ocitli v jednej z taverien na najkrajších gréckych ostrovoch. Či už máte chuť na kalamáre na Mykonose, grilované ryby v taverne v uličkách Kréty alebo ranné frappuccino na ostrove Santorini.

Ak dávate prednosť jednoduchosti, zvoľte biely obrus a modré prestieranie spolu s decentným keramickým riadom.

Ako pri gréckom rodinnom stole

Rodina hrá v gréckej kultúre dôležitú úlohu. Gréci milujú nielen dobré jedlo, ale aj stolovanie s celou rodinou - rodičia, starý rodičia, strýkovia, tety a bratranci.

Masívne drevo je nevyhnutnou súčasťou gréckych domácností. Vyberte si napríklad rozkladací stôl, ku ktorému sa pohodlne usadia všetci vaši blízki. Možno nebudete rozbíjať taniere podľa gréckej tradície, ale zábava vás rozhodne neminie.

Terasa ako na Santorini

Vedeli ste, že Gréci ročne zažijú viac ako 250 slnečných dní? Ochrana pred slnkom je teda nevyhnutnosťou, najmä preto, že si radi užívajú leto plnými dúškami. Postavte na záhradu alebo na terasu záhradný nábytok, pripravte si slnečník a vychutnajte si odpočinok ako na terase na Santorini!

Ak chcete navodiť prímorskú atmosféru, doplňte vonkajšie posedenie dekoráciami v morských farbách.

Bývanie ako na Kréte

Odkryté tehlové alebo kamenné steny sú súčasťou tradičného gréckeho dekoru ako aj zdobené podlahy z kameňa alebo mramoru. Ak takú stenu nemáte, využite nástenné tapety a samolepky na podlahy, ktoré vám pomôžu vniesť do obývačky autentickú grécku atmosféru.

Dekorácie ako v starovekom Grécku

Meander svojím štýlom pripomína staroveké grécke vázy a chrámy. Tento ornament symbolizuje nekonečno a dodnes sa v rôznych podobách objavuje v interiéroch gréckych domov.

Spálňa ako na pláži

Kvôli veľkému teplu Gréci vo veľkej miere stavili na ľahké a vzdušné materiály ako je ľan, a to najmä pri posteľnej bielizni. Kľúčovým prvkom gréckych spální je jednoduchosť. Svetlý drevený nábytok môžete ľahko kombinovať s textilom v modrých odtieňoch, vďaka čomu sa budete cítiť ako na ostrove Skopelose.