Vhodné jarné obliečky? Svetlé a z ľahkých materiálov

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

O tom, že kvalitný spánok je základom duševnej i telesnej pohody, nie je pochýb. Obzvlášť na jar, kedy v sebe potrebujeme prebudiť poriadnu dávku energie. Aby ste sa vyspali doružova, stačí jediné – „obliecť” posteľ do jari. Hlavnú úlohu preto budú hrať svieže farby, kvetinové motívy a jemné textúry.

Tak hor sa do toho! Inšpirujte sa našimi tipmi na jarné obliečky.

1

Stavte na bavlnené obliečky

Jar si žiada ľahkosť a pestrosť. Hutné perové paplóny a ťažké tmavé látky preto uložte do perináka a vymeňte ich za jemnejšie, sviežejšie a vzdušnejšie. Chybu rozhodne neurobíte s bavlnenými obliečkami, ktoré sú mäkké, priedušné, skvele sajú a hodia sa do každého ročného obdobia.

Telesnej teplote sa tiež dobre prispôsobujú obliečky z bavlneného saténu, ktoré sú priedušné aj veľmi príjemné na dotyk. A navyše – vyzerajú luxusne.

2

Siahnite po svetlých obliečkach

Presvetlite po zime interiér svetlými obliečkami. Je jedno, či dáte prednosť bielym obliečkam, alebo si doprajte obliečky v pastelových odtieňoch. Čím svetlejšie, tým lepšie. Vďaka týmto odtieňom môžete miestnosť opticky zväčšiť a presvetliť. A to sa po pochmúrnej zime viac ako hodí.

3

Vyskúšajte kvetinové motívy

Romantické duše ocenia kvetinové obliečky. Elegantnejšie a nežnejšie pôsobia drobné vzory. Poslúžia aj ako vodítko na určenie farebného ladenia miestnosti.

Ostatné doplnky preto vyberajte v odtieni podobnému tomu na obliečkach, pokojne s rôznou štruktúrou, avšak už iba jednofarebné.

Hledáte více rad a tipů pro vaší ložnici?