Kompletná rekonštrukcia panelákového bytu

Pred dvoma rokmi mladú a sympatickú Míšu stretla životná rana, keď jej manžel prehral dlhoročný boj s chorobou. Teraz by si priala začať nový život v novonadobudnutom byte. Už jej ale došla energia aj finančné prostriedky na rekonštrukciu.

Premenu bytu si preto vzali na starosť dizajnérky Renata Pápai s Veronikou Haroldovou. Ako sa im podarila, zistíte v novej časti českého programu Jak se staví sen, ktorý sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima, či na webovej stránke.

Nový byt ako nová životná etapa

Mladá, krásna a inteligentná Míša sa stala vdovou v januári roku 2020. Jej manželovi Standovi diagnostikovali nádor prvýkrát pred ôsmimi rokmi. Podstúpil operáciu, po ktorej sa musel učiť všetko od začiatku, pretože mal zasiahnuté rôzne nervové centrá. Míša sa o neho celý čas starala a bola po jeho boku až do poslednej chvíle.

Po smrti manžela potrebovala nutne zmeniť prostredie a odsťahovala sa za prácou do Prahy. Doma v Ľadči si ale zaobstarala byt, ktorý vníma ako nový životný štart. S pomocou rodiny zvládli v byte zbúrať jadro, strhnúť podlahy a pripraviť odpady a vody.

Obývačka „pred“ a „po“:

Hrejivý, minimalistický štýl

Dizajnérky stavili na nábytok v jemných béžových odtieňoch a v dekore dreva, vďaka čomu pôsobí celok presvetlene a žensky. Príjemne kontrastne pôsobia doplnky a nábytok v čiernej farbe, ktorý dodáva interiéru dynamiku.

Jedáleň a kuchyňa „pred“ a „po“:

Prepájajúce dizajnové prvky

Všetky izby v byte harmonicky prepájajú opakujúce sa prvky ako nástenné svietidlá valcovitého tvaru alebo abstraktné motívy objavujúce sa na textile a v rámoch na stene. Vďaka tomu pôsobí byt nenásilne zladene.

Spálňa „pred“ a „po“:

Chodba „pred“ a „po“:

Kúpeľňa „pred“ a „po“:

Premenu mali na starosti dizajnérky Renata PápaiVeronika Haroldová.