5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Minimalistický štýl pracovne

Riadite sa zásadou „menej je viac“ a máte chuť na štýlový a zároveň jednoduchý pracovný kútik? Potom je pre vás kancelária v minimalistickom štýle to pravé.

Minimalizmus v pracovni vám umožní zbaviť sa všetkého, čo vás zahlcuje a bráni vám naplno využiť svoj potenciál. Vyskúšajte to s nami.

Váš stôl a stolička sú to najdôležitejšie

Kancelársky nábytok by mal vo vašom pracovnom priestore zohrávať hlavnú úlohu. Dobre zvolený stôl môže byť sám o sebe umeleckým dielom. Pre minimalistickú kanceláriu si vyberte ľahký nábytok vo svetlých farbách a jednoduchých líniách.

Najdôležitejšie je, aby váš stôl a stolička boli funkčné a zabezpečili vám pohodlie spôsobom, ktorý vás ochráni pred bolesťami chrbta alebo hlavy.

Zistite, ako dosiahnuť zdravé sedenie v práci.

Drevo a biela farba majú popredné miesto

Ak chcete vytvoriť minimalistickú kanceláriu, vyberte si prírodné materiály, ako je drevo, kov, sklo alebo dokonca koža a kameň. Buďte striedmi a kombinujte maximálne 2 - 3 materiály.

Nechajte hrať hlavnú úlohu bielu farbu a kombinujte ju so zemitými odtieňmi hnedej, sivej alebo béžovej. Môžete zvoliť aj jednu výraznejšiu farbu, napríklad tmavozelenú alebo dokonca zlatú. Použite ich však na menšej ploche alebo na pár dekoráciách, aby nepôsobili príliš agresívne.

Doplnky 2 v 1: pekné a funkčné

Dekorácie, ako sú izbové rastliny alebo sviečky, dodajú vašej kancelárii osobný nádych a útulnosť. Vyberte si ich však len niekoľko, aby neodpútavali vašu pozornosť.

Najlepšie doplnky sú 2 v 1, t. j. dekoratívne a funkčné, napríklad písacie potreby, stolové lampy alebo organizéry.

Ak chcete dosiahnuť dokonalý minimalizmus, ktorý bude lahodiť oku, budete sa musieť rozlúčiť s chaosom. Objavte najlepšie stratégie, ako si zorganizovať dokumenty, i pracovný stôl raz a navždy.