5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Návšteva: dizajnérka opravila sto rokov starú vilu

Ola Nadolny je poľská architektka, ktorá kúpila a zrekonštruovala 100 rokov starú vilu neďaleko Varšavy. Návrhár chcel obnoviť čo najviac klasických a tradičných interiérových prvkov. Obnovili sa schody, zachovali sa dvojité dvere do spálne a zachránila sa drevená podlaha.

"Vedela som, že štýl, ktorým si chcem zariadiť domov, musí odkazovať na predvojnovú klasiku." Zoznámte sa s tým, ako Ola zrekonštruovala a zariadila svoj nový domov rešpektujúci jeho históriu, s využitím nadčasových a odolných materiálov, ktoré budú členom domácnosti slúžiť mnoho rokov.

Prírodné materiály v interiéri

Obrus v obývacej izbe, zástera, obliečka na vankúš – pri textile sa snažím sústrediť hlavne na bavlnu a ľan.

Tieto materiály sú jednoducho nenahraditeľné. Navyše sa k nim perfektne hodí moja autorská keramika, ktorú tvorím vo vlastnom ateliéri.

Rada si pre svoju autorskú keramiku vyberám originálne doplnky. Sklenená nádobka na maslo v klasickom štýle, zlaté príbory - to je len časť môjho každodenného stolovania. Pretože verím v to, že by sme sa mali obklopovať krásnymi vecami skutočne každý deň.

Miešanie štýlov

Milujem rozmanitosť a nevídané kombinácie. Pokusom a omylom sa snažím vytvárať harmonický interiér, kde sa súčasný moderný dizajn stretáva s pokladmi nájdenými v starožitníctve a bazároch.

A keď mám na to náladu, nebojím sa zariskovať. To potom prinesiem domov kúsok, ktorý sa môže zdať extravagantný.

Závesná lampa z prírodného peria na našej verande je skvelým príkladom jedného takéhoto úspešného experimentu.