Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Nový život v starej vile

Ola Nadolny je poľská architektka, ktorá kúpila a zrekonštruovala 100 rokov starú vilu neďaleko Varšavy. Návrhár chcel obnoviť čo najviac klasických a tradičných interiérových prvkov. Obnovili sa schody, zachovali sa dvojité dvere do spálne a zachránila sa drevená podlaha.

"Vedela som, že štýl, ktorým si chcem zariadiť domov, musí odkazovať na predvojnovú klasiku." Zoznámte sa s tým, ako Ola zrekonštruovala a zariadila svoj nový domov rešpektujúci jeho históriu, s využitím nadčasových a odolných materiálov, ktoré budú členom domácnosti slúžiť mnoho rokov.

Niekedy rada riskujem a potom vo vnútri predstavím objekt, ktorý možno považovať za extravagantný. Závesná lampa vyrobená z prírodného peria na verande je najlepším príkladom úspešného experimentu.

Prirodzene!

Pokiaľ ide o textil, snažím sa zamerať hlavne na bavlnu a ľan. Obrus ​​v obývacej izbe, zástera, obliečka na vankúš... Tieto materiály nemajú obdoby. Moja pôvodná keramika, ktorú tvarujem vo vlastnom ateliéri, sa k nim perfektne hodila.

Ku keramike, ktorú som vytvorila, si rada vyberám ušľachtilé doplnky. Sklenená miska na maslo v klasickom štýle, zlaté príbory... Sú iba časťou môjho každodenného riadu. Verím, že z krásnych predmetov by sa mal človek tešiť každý deň.

Vytvorte priestor!

Milujem rozmanitosť a zjavné kombinácie. Metódou pokus omyl sa snažím vytvárať koherentné interiéry, kde sa súčasný dizajn stretáva s klenotmi nájdenými v obchodoch so starožitnosťami.

Mám veľkú slabosť pre retro predmety, často nakupujem veci na blších trhoch. V prípade takéhoto „zberu“ je dôležité mať v interiéri predmet, ktorý poskytne dokonalé pozadie. Túto úlohu zohráva čierny klasický stôl. Je jemnej formy a splýva s okolím, no je stále veľmi efektný.

Odolné materiály

Som interiérová dizajnérka, historička a venujem sa aj keramike. Rada sa obklopujem prírodnými materiálmi: drevom, prútím, ľanom a keramikou. Veľmi si vážim remeselné spracovanie, autenticitu predmetov, ktorými sa obklopujeme a vyhýbam sa plastom.

Olu a jej nápady pre interiéry s dušou...