-15 % na všetko s kódom NARODENINY15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

-15 % na všetko s kódom NARODENINY15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

Premena pánskej pracovne u Jiřího Langmajera


Miesto, kde sa učí divadelné úlohy, odpočíva, počúva jazz alebo vyčíňa so štvorročným vnukom. Taký je výsledok radikálnej premeny záhradného domčeka na chlapskú oázu.

Inšpirujte sa pánskou pracovňou a „zašivárňou“ v jednom, ktorú pre českého herca Jiřího Langmajera navrhla dizajnérka Ema Traplová v rámci služby Bonami návrh interiéru.

Potrebu mať vlastný priestor a akúsi pracovňu mám odjakživa. Predtým som mal taký malý ateliér v Divadle pod Palmovkou. To bolo fajn. Ale odvtedy, čo sme sa sťahovali s mojou terajšou ženou, som žiadne také miesto nemal. Povedal som si, že si tú radosť urobím a doprajem si trochu súkromia. A napadlo mi, že záhradný domček je na to ideálny.

Jiří Langmajer

Väčšinou sa snažím návrhom ukázať trochu odvážnejší prístup k interiéru, než je pôvodný zámer. V tomto prípade sme naopak vychádzali z požadovaných výrazných farieb, ktoré sme v priebehu navrhovania s investormi tlmili a ladili ich pomer tak, aby sme prišli k vyváženému výsledku.

Ema Traplová, dizajnérka služby Bonami návrh interiéru

Pred premenou

Po premene

Mali ste pri navrhovaní priestoru konkrétnu víziu?

Voľnou a úplne prirodzenou inšpiráciou mi bol samotný priestor záhradného domčeka. Neviem do takého priestoru navrhnúť napríklad lesklé mramorové povrchy alebo naopak industriálny betónový nábytok. Z môjho pohľadu si tak priestor jednoducho vybrané prvky zvolil.

Vyskytol sa pri navrhovaní či realizácii nejaký problém?

Pôvodne sme chceli zachovať staršie linoleum na podlahe. Keď sme ale celý priestor novo vymaľovali, podlaha pôsobila ako päsť na oko a navyše čisté steny vytiahli každý jej prejav staroby. Podlahu sme preto napokon schovali pod sivo-béžový koberec a celému priestoru tak dodali ešte trochu elegantnejší nádych.

Pôdorys miestnosti a rozmiestnenie nábytku.

Pôdorys miestnosti a rozmiestnenie nábytku.

Ako ste pracovňu riešili v rámci dispozície?

Myslím, že priestor záhradného domčeka je pre požadovaný zámer pracovne a relaxačnej miestnosti úplne ideálny. Veľký dôraz bol síce kladený aj na úložný priestor na pomerne malej rozlohe, ale aj s tým sme si napokon s vhodnými zariaďovacími predmetmi hravo poradili.

Jednoduché vizualizácie, vďaka ktorým si klient lepšie predstaví budúci interiér.

Jednoduché vizualizácie, vďaka ktorým si klient lepšie predstaví budúci interiér.

Podľa čoho ste volili farebnosť interiéru?

Na farebnosť bol kladený dôraz od samého začiatku. Od výrazných farebných detailov sme sa nakoniec posunuli k zemitejším tónom použitým vo väčších plochách. Interiér tak nestráca farebnosť a zároveň nepôsobí krikľavým, neusporiadaným alebo hektickým dojmom.

Podľa čoho ste vyberali a ladili materiály?

Materiály jednoducho nadväzovali na zemitú farebnosť. Ide prevažne o prírodné materiály, ako je ratan, juta, ľan, drevo, koža, terracotta...

Vytýčili majitelia akékoľvek mantinely v rámci dizajnu?

Dôležitých bolo pár základných bodov. Dôraz bol kladený na úložný priestor, miesto pre gramofón, odpočinkovú a pracovnú zónu a tiež na farebnosť. V každom zo spomínaných bodov som však mala úplnú dôveru a od začiatku sme mali s investorom veľmi podobnú reč.

Ktorej časti miestnosti bolo treba venovať najviac pozornosti?

Najväčšiu pozornosť som zamerala na komodu pre gramofón. Celá táto stena má slúžiť zvuku a zároveň poňať aj veľké množstvo gramodosiek. Tiež je to na malom priestore pomerne veľký a výrazný kus nábytku.

Čím ste sa riadili pri výbere doplnkov a dekorácií?

Mám radosť, keď sú doplnky aj praktické, nie iba dekoračné. V našom prípade som sa tak zamerala opäť na svetlo, vázy, rámy na obrazy a v neposlednom rade na vankúše a plédy, aby som vytvorila príjemné miesto na odpočinok. Všetko v prírodných tónoch.

Hlavné stropné osvetlenie, rovnako ako celé elektro rozvody mali v priestore dobrú prípravu. Stropné osvetlenie som len osadila praktickými svietidlami. Na ďalších miestach som potom pridala stolové a stojacie lampy, aby bolo možné vytvárať rôzne atmosféry v priestore.

Ema Traplová, dizajnérka služby Bonami návrh interiéru

Súčasťou premeny bolo aj zvelebenie verandy záhradného domčeka. Na pohodlné a príjemné posedenie postačila jednoduchá drevená pohovka s niekoľkými vankúšmi.Autorkou premeny je dizajnérka Ema Traplová, ktorá môže aj vám navrhnúť interiér na mieru v rámci služby Bonami návrh interiéru.

Viac inšpirácie