Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenie10 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Rekonštrukcia bytu 3 + 1 pre mamičku s dcérou

23-ročná Nella už prakticky od narodenia bojuje s rakovinou obličiek. Jej mamička Božena stojí neustále po jej boku, a napriek tomu, čo ich postretlo, sú obe stále neskutočnými optimistkami. Ich byt už ale zďaleka nezodpovedá potrebám Nelly. Tentokrát si premenu vezme na starosť dizajnérka Martina Pištěláková a Marek Povolný. Nový diel českého programu Jak se staví sen sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima a na webových stránkach.

Funkčný a bezbariérový byt

Nella je napriek osudu usmievavá slečna. Pritom si už ako malé bábätko prešla chemoterapiou, neskôr mnohými operáciami a neúspešnou transplantáciou obličky. Nakoniec však zostala úplne bez obličiek. Veľkým zlomom bolo, keď dostala vlastný dialyzačný prístroj.

Vďaka nemu si mohla začať užívať zdanlivo obyčajné veci, ako sú polievky, zmrzlina či plávanie v bazéne. Mama Božena si je vedomá toho, že súčasný byt už nezodpovedá Nelliným potrebám. Tá síce môže chodiť, ale do budúcna musí počítať s tým, že sa bude po byte pohybovať na invalidnom vozíku.

Jedáleň s kuchyňou „pred“ a „po“:

Izba pre Nellu

Izbičku pre Nellu dizajnéri zariadili v optimistickej kombinácii farieb bielej, svetlosivej a ružovej. Vďaka tomu pôsobí izba priestranne, nežne, ale nie detsky.

Keďže Nella veľmi rada tvorí, zmestil sa do izbičky okrem šatníkových skríň a pracovného stola aj „umelecký kútik“ v podobe maliarskeho stojana a pufu na sedenie.

Izbička „pred“ a „po“:

Spálňa pre mamičku

Spálňu dizajnéri vyladili v neutrálnych a prírodných tónoch béžovej a sivej, aby sa mamke Božene čo najlepšie oddychovalo bez akýchkoľvek rušivých podnetov či farieb. Po celodennej starostlivosti je to nutnosť.

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnéri Martina PištělákováMarek Povolný.