Novoročné predsavzatia

So začiatkom nového roka prichádza odhodlanie niečo vo svojom živote zmeniť. Začnem žiť zdravo, budem tráviť viac času so svojimi blízkymi, naučím sa variť. Mnohým z nás ale prvotné nadšenie vydrží len pár týždňov. Vybrali sme 7 najčastejších novoročných predsavzatí, ktorých dodržiavanie vám spríjemníme a uľahčíme.

1. Zdravý životný štýl

S týmto predsavzatím súvisí dodržiavanie pitného režimu, pravidelné cvičenie, dostatočný odpočinok a zdravé stravovanie. Pamätajte si ale, že ani Rím nepostavili za deň, a tak je potrebné k tejto úlohe pristupovať krôčik po krôčiku. Jedlo rozdeľte do 3 – 5 porcií denne do potravinových boxov a nikdy nejedzte v zhone. Fľašu na vodu majte vždy pred sebou. Nájdite si šport, ktorý vás bude baviť. Kúpte si kvalitný matrac, posteľ a príjemné obliečky, v ktorých sa vždy vyspíte doružova.

Odporúčané produkty

2. Lepšia organizácia času

Všetci sa v dnešnej dobe stretávajú s rovnakým problémom – veľa práce a málo času. Naučte sa správne organizovať a nastaviť priority. S plnením úloh vám pomôžu rôzne diáre a plánovače. Prácu si plánujte vždy aspoň týždeň vopred a úlohy si rozpíšte do jednotlivých dní. Ráno začínajte ťažšími úlohami a na popoludnie si nechajte tie ľahšie. Dôležité je tiež cítiť sa pri práci príjemne. Preto si pracovňu či kanceláriu vybavte kvalitným nábytkom.

Odporúčané produkty

3. Poriadok vo veciach aj v živote

Hovorí sa, že kto má poriadok v domácnosti, má ho aj v hlave. Keď chcete žiť v harmónii, mali by ste teda rozmaznávať aj vonkajší svet, ktorý vás obklopuje. Nemusíte každý deň dokonale upratať celý byt. Stačí, keď si na každý deň naplánujete jednu malú čiastkovú úlohu. Vďaka tomu potom budete mať doma neustále upratané, nezaberie vám to toľko času a nebudete v strese, ani keď k vám zavíta nečakaná návšteva.

Odporúčané produkty

4. Viac času s blízkymi

V každodennom zhone ste zavalení povinnosťami a na rodinu občas nezostáva čas? Skúste to v novom roku zmeniť. Urobte si čas na spoločnú večeru a porozprávajte sa o tom, čo nové sa prihodilo. Môžete pripraviť aj niečo nevšedné. Čo tak raclette alebo fondue? V lete je zase skvelou možnosťou grilovanie alebo piknik v prírode, kde si zahráte zábavné spoločenské hry.

5. Žiť udržateľnejšie

Udržateľné bývanie je trend roku 2022 a my tu pre vás máme veľa pomocníkov, ktorí vám toto predsavzatie pomôžu dodržať. Koše na recyklovaný odpad, kovové slamky, bavlnené vrecká na jedlo, tašky na viac použití alebo aj vákuové pumpy, vďaka ktorým vám vydržia potraviny v chladničke dlhšie čerstvé. K udržateľnému štýlu sa tiež viaže minimalizmus. Majte v domácnosti menej vecí, ale za to kvalitných, ktoré nebudete musieť rok čo rok meniť.

Odporúčané produkty

6. Čas pre seba

Zdá sa vám, že sa neustále za niečím naháňate, ale už vám nezostáva čas, aby ste si na chvíľku vydýchli alebo sa venovali svojim koníčkom? Zastavte sa na chvíľu a doprajte si relax. Ak napríklad patríte medzi knihomoľov, vytvorte si doma čitateľský kútik, do ktorého sa budete tešiť. Alebo si doprajte uvoľnenie vo vani s kúpeľovou soľou, sviečkami a maskou na tvár.

Odporúčané produkty

7. Naučiť sa variť

Je vaším najväčším kulinárskym výtvorom chleba s maslom, a keď sa zadarí, zvládnete aj miešané vajíčka? Varenie nemusí byť taká veda, pokiaľ k nemu máte kvalitný riad, ktorý spraví väčšinu práce za vás. Na Bonami nájdete kuchynské roboty, riad, ktorý používajú aj profesionálni kuchári a ďalšie nevyhnutné náčinie na prípravu gastronomických pochúťok.

Odporúčané produkty