Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Praktický sprievodca typmi šatníkových skríň

Lída Maršálková
Lída Maršálková
Bonami Blogger

Vyberáte novú šatníkovú skriňu, ale neviete, na čo sa zamerať? Jednou z možností je typ skrine. Ovplyvňuje totiž nielen cenu, ale aj vhodnosť do interiéru alebo napríklad to, aká pohodlná bude organizácia a vyhľadávanie oblečenia či doplnkov.

Pozrite sa s nami na najbežnejšie typy skríň a vyberte si tú správnu šatníkovú skriňu do spálne alebo predsiene.

Šatníkové skrine s pántovými dverami

Klasika, ktorá ponúka dizajnovo čisté línie. Pántové šatníkové skrine majú hlavnú výhodu v tom, že sa veľmi dobre vetrajú a poskytnú vám široký a plný prístup k celému obsahu skrine. Úchyty navyše plnia nielen funkčnú, ale aj estetickú funkciu a skvele podčiarknu štýl interiéru. Zvoliť si môžete ale aj takmer neviditeľné vyfrézované úchytky alebo bezúchytkové riešenie tzv. push to open, vďaka ktorému otvoríte skriňu jemným dotykom.

Šatníkové skrine s posuvnými dverami

Šatníkové skrine s posuvnými dverami sa stali veľmi populárnymi pre ich moderný vzhľad a efektívne využitie priestoru. Tieto skrine sú ideálnou voľbou pre menšie miestnosti alebo pre priestory, kde nie je dostatok miesta na tradičné krídlové dvere, ktoré sa otvárajú smerom von. Na rozdiel od krídlových dverí, ktoré umožňujú plný prístup ku všetkým častiam skrine naraz, posuvné dvere obvykle odkrývajú len časť skrine. Bývajú však vybavené zrkadlom, čím šetria priestor aj peňaženku.

Otvorené šatníkové skrine

Otvorené šatníkové skrine sú stále obľúbenejším riešením pre ukladanie oblečenia a doplnkov. Tieto skrine nie sú uzavreté dverami, takže všetko, čo je v nich uložené, je ľahko dostupné a na prvý pohľad viditeľné. Otvorené skrine môžu navyše slúžiť ako výrazný dizajnový prvok v miestnosti. Umožňujú zobraziť kolekcie oblečenia a doplnkov a prispieť k celkovému vzhľadu interiéru. Za zmienku stojí aj cenová dostupnosť oproti niektorým tradičným šatňovým skriniam.

Lacné šatníkové skrine z textilu

Hľadáte lacnú šatníkovú skriňu do štartovacieho bytu alebo napríklad do prenájmu? Stavte na látkové šatníkové skrine, ktoré predstavujú flexibilnú a cenovo dostupnú možnosť úložného priestoru pre oblečenie a ďalšie textílie. Vyrábajú sa z kovových alebo plastových rámov, cez ktoré je natiahnutá pevná textilná krytina. Tieto textilné skrine ponúkajú praktické riešenie pre dočasné bývanie alebo ako doplnok k tradičnému nábytku na ukladanie oblečenia.

Šatníkové skrine z masívu

Šatníkové skrine z masívneho dreva sú cenené pre svoju odolnosť, kvalitu a nadčasový vzhľad. Masívne drevo, materiál známy svojou pevnosťou a schopnosťou starnúť s gráciou, pridáva do každého interiéru teplý a prírodný prvok. Každý kus dreva je jedinečný, s vlastnou textúrou a vzorom, čo pridáva na estetickej hodnote a charaktere nábytku. Drahšie kúsky sú skvelou investíciou, ak hľadáte skriňu doslova na celý život.

Ďalším veľkým benefitom je fakt, že poškodenia, ako sú škrabance alebo jamky, sú ľahšie opraviteľné – čo je pri materiáloch ako je drevotrieska alebo laminát ťažšie. Nesmieme zabudnúť ani na výhodu v podobe jednoduchej prispôsobiteľnosti. Masívne drevo je možné lakovať, moriť alebo natrieť inou farbou, aby skriňa ladila s vašim vkusom alebo súčasnou podobou interiéru.